Modernizacja nadchodzi!

Nie bez trudności, ale zbliża się wielce zapowiadany Skok Cywilizacyjny i Społeczny w Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu, który ma nie tyle uzdrowić sytuację, co stworzyć trwałe fundamenty dla rozwoju Rzeczpospolitej w przyszłości, nawet w tej dalszej przyszłości. Właśnie dlatego już ponad miesiąc temu kilku aktywnych ludzi skrzyknęło się w tzw. Komitet Reform, aby wspólnie wprowadzić lokomotywę zwaną RSiT na nowe tory rozwoju. Dziś jesteśmy coraz bliżej tego faktu. Gazeta Górnicza niecały miesiąc po ogłoszeniu 15 punktów Komitetu Reform zobowiązała się podsumować te punkty i proces ich wykonania!

1. uelastycznienie administracji
1.1 czynnik pracy
1.2 drabina kompetencyjna

 

 

Rzeczpospolita państwem dbającym o prawa pracownicze!

 

Były to pierwsze dwa tematy poruszone. Względem Drabiny Kompetencji projekt ustawy już jest na forum, względem Czynnika Pracy niedługo jak mówi pomysłodawca pojawi się. Natomiast co do samego omówienia dwóch pomysłów, to nie ulega wątpliwości, że są one całkowicie nowoczesne i wręcz nowatorskie w v-świecie. Drabina Kompetencji sprawia, że jedna ustawa reguluje wszystkie zależności między urzędami pozwalając także wyższym urzędom wykonywać kompetencji niższych. Natomiast Czynnik Pracy to matematyczny wzór, wg. którego mają być likwidowane lub tworzone miejsca pracy w państwowej administracji.  Jako, że te dwa punkty dotyczą rynku pracy można otwarcie powiedzieć, że Rzeczpospolita jest jednym z najbardziej otwartych na prawa pracownicze wirtualnych państw – oby tak dalej, oby siły polityczne nie zapomniały projektów przyjąć i zrealizować!

2. edukacja
2.1 szkoła
2.2 kursy o mikronacjach

 

 

test

RSiT - pierwszym krajem inteligencji?

 

W tym temacie można niewątpliwie powiedzieć, że elity reformatorskie Rzeczpospolitej nie tylko nie śpią, ale także dokładnie obserwują inne państwa w ich drodze do podwyższania kompetencji swoich obywateli.  Stworzenie testu urzędniczego obowiązkowego dla urzędników wyższych wpisuje się w ogólne trendy międzynarodowe. Natomiast kursy o mikronacjach to ma być część polityki dla nowych mieszkańców. W parlamencie już trwa głosowanie nad projektem. Rzeczpospolita to pierwszy w v-świecie kraj, gdzie nawet zwykły robotnik będzie posiadać wykształcenie średnie lub wyższe!

3. informatyzacja
3.1 strony od KS
3.2 nowe strony

 

 

RSiT nie jest przodownikiem informatycznym Polina, ale też nie 3 Światem

 

Strony, które były własnością RSiT,a wciąż pozostawały pod kontrolą i zarządem sarmackim całkiem niedawno zostały przekazane naszym służbom technicznym. Względem nowych stron natomiast nic się nie dzieje. Najprawdopodobniej wszystko ruszy, gdy już zacznie działać gospodarka i wreszcie przeniesiemy się na należne nam tereny Nowej Sclavinii.

4. gospodarka
4.1 obowiązek systemowy
4.2 obieg zamknięty

 

 

Ultimate Points - stan przejściowy czy ostateczny?

 

Względem gospodarki w Rzeczpospolitej działa system Ultimate Points, który stanowi stan przejściowy między brakiem gospodarki, a rozwiniętym systemem gospodarczym. W Ultimate Points zamknięto już obieg, teraz trwają dyskusje nad wytworzeniem wartości pieniądza przez obowiązek systemowy. W tym temacie pojawił się pomysł Podstawowego Obowiązku Systemowego, który można uznać, za najbardziej modernistyczny pomysł gospodarczy na Polinie. Zakłada on, że mieszkaniec raz na 2 tygodni określony procent swoich pieniędzy (nie więcej niż 5.5) będzie musiał wydać na co tylko chce lub na konto państwowe – co jest połączeniem tradycyjnego systemu podatkowego z tradycyjnym systemem obowiązku.

5. samorządy
5.1 konkretne zadania ludziom
5. 2 opisowe atrakcje (patrz osiedle w Rotterze)

Czy Postęp Dalmencji przyniesie nam postęp i rozwój?

Czy Postęp Dalmencji przyniesie nam postęp i rozwój?

W dziedzinie samorządów świetnie działa Departament Trizondal, gdzie opisywana jest obecnie budowa Huty Żelaza im. Organizacji Współpracy Sclavińsko-Trizondalskiej oraz powstała wieś o kulturze wschodniej. Względem Trizondalu należy jeszcze napisać o powstaniu lokalnej gazetki „Postęp Dalmencji”, która opisuje zmagania ludu pracującego Dalmencji w walce o rozwój całej ojczyzny – oby tak dalej!

6. kultura
6.1 święta państwowe
6.2 powołać osoby zarządzające instytucjami i zobowiązac do do x wydarzen kulturalnych w ciągu miesiąca
6.3 wystawy
6.4 archeologia i przyroda

Quo Vadis RSiT?

Quo Vadis RSiT?

To jedna z dziedzin, w której jest najwięcej do zrobienia wciąż. Kultura w samorządach rozwija się dość dobrze. Niedługo rozpocznie się także Pierwsze Dyktando w Języku Wschodnim, przedstawiono już także pierwszą wystawę, której autorką była Katarzyna van der Ice – Trydencka.  Wraz z przeprowadzką na nowe ziemie rozwinięta zostanie część programu reform dot. archeologii. Względem przyrody pojawiła się nawet frakcja ekologów wstrzymująca postęp i budowę Huty w Strzewie.

7. wojsko – stworzyć

 

Siły zbrojne RSiT mogą być użyte tylko w obronie granic lub pokoju w v-świecie

Siły zbrojne RSiT mogą być użyte tylko w obronie granic lub pokoju w v-świecie

 

 

Tutaj pozostało nam najwięcej do zrobienia. Niestety chociaż projekt ustawy o siłach zbrojnych już czeka, jest nawet chętny do prowadzenia szkoły oficerskiej to wciąż nie doszło do ostatecznego kroku w tej sprawie, a przecież strona militarna mikronacji także jest istotna.

Liczymy, że wszystkie punkty uda się zrealizować! Powodzenia Rzeczpospolito!

Reklamy
Categories: RSiT | Tagi: , , | 1 komentarz

Zobacz wpisy

One thought on “Modernizacja nadchodzi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: