Nie będzie obiegu pieniądza

Wielkie „nie” powiedzieli członkowie Zgromadzenia Powszechnego dla jedynej realnej możliwości stworzenia obiegu pieniądza. Mowa oczywiście o Powszechnym Obowiązku Podatkowym (POP), którego projekt ustawy został poddany pod głosowanie w izbie. Niestety większość członków wstrzymała się od głosu grzebiąc projekt, a ostatnio cios zadał Ferencas Bokassa głosując przeciw, gdyż wg. niego jeden głos poparcia to za mało dla przyjęcia projektu.

Cały projekt był przedstawiony opinii publicznej już 9 października i poddany pod ewentualną krytykę.  Jedyną propozycję zgłosił wówczas Marcin Sokołowicz, by wszyscy płacili ten sam procent od swojego majątku. Przeciw projektowi opowiedział się Jan Dmowski y Potocki, który jednak nie podał żadnych argumentów poza pytaniem po co płacić i zaproponował przejęcie systemu od Republiki Wirtualnego Świata na co oczywiście większość obywateli się sprzeciwiła jako bezzasadne.

Dlaczego wspomniał on systemie? Rzeczpospolita jest członkiem międzynarodowego projektu Atamana, ten jednak został zawieszony ze względu na zerowy odzew (jak udało się nam dowiedzieć) innych państw. W związku z tym Marcin Palczak zainstalował w RSiT Ultimate Points, które po krótkim użytkowaniu zostało tak zmodyfikowane by szło wypłacać pensje i normalnie działać.  W związku z tym jednak należałoby stworzyć jakiś obieg pieniądza – a zgodnie ze wszystkimi doktrynami wirtualnymi jedynym sposobem stworzenia dużego przepływu jest obowiązek systemowy.

Właśnie POP miał być odpowiedzią na problem obiegu pieniądza.  Przy czym nie miano wprost wprowadzać obowiązku żywienia czy leczenia! Ustawa nakładała na obywatela, który ma więcej niż 2% pieniędzy w obiegu wydanie raz na 14 dni odpowiedniego procentu jego majątku (w zależności od wielkości majątku od 2 do 5,5% posiadanych pieniędzy), jednak pieniądze to mogły być wydane na co obywatel sobie chce, czyli albo na rozrywkę, jedzenie, prasę, mieszkanie, stronę itp. albo na konto państwowe.  POP zakładał także, że pieniądze na innych kontach tj. przedsiębiorstw też są opodatkowane.

Niestety ale mimo braku alternatywy członkowie Zgromadzenia Powszechnego zamiast zaproponować poprawki bądź ową alternatywę po prostu wstrzymali się od głosu nie uzasadniając swojego stanowiska – to zaś potępił Ferencas Bokassa, który jednak z racji tylko jednego głosu „za” opowiedział się przeciw.

Dziś autor projektu – Marcel Hans – oburzył się na takie zachowanie izby i wyraził nadzieję, że władca tj. król, gdy już zostanie wybrany wprowadzić POP jako jedyny sposób na stworzenie obiegu pieniądza.

Reklamy
Categories: RSiT | Tagi: , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: