Z klasą, z klasą!

Wczoraj w Rzeczpospolitej dostąpiliśmy wszyscy zaszczytu tak jak wielkiego o jakim nie śnili nawet najwięksi myśliciele Rzeczpospolitej, otóż odwiedził nas władca Wurstlandii – Markus Vilander. Nie była to jednak ani pierwsza ani z pewnością ostatnia wizyta Jego Wysokości w naszej ojczyźnie, w ojczyźnie demokracji, wolności i pokoju.

Wszystko zaczęło się 31 lipca tegoż roku, gdy Jego Wysokość przybył do nas z oficjalną wizytą królewską.  „Zaproponował” on nam wtedy zerwanie stosunków z Republika Wirtualnego Świata (które na dobrą sprawę nie były jeszcze zawiązane), jednak coś szczególnego było w jego propozycji, poza milionem różnych obelg można było wyczuć jeszcze jakiś haczyk… Haczyk ujawnił się kilka minut potem:

Świetnie, skoro podpisujecie traktat z Państwem zakłamanym, które oszukuje wszystkich to zamykam Wam kontakty z naszym Krajem. Dopiero wówczas, gdy się dowiem, że Wasza strona rozwiąże z nimi traktat, to otworzę przed Wami bramy do Naszego Królestwa Wurstlandii. Nie będę się starał o żadne traktaty uznaniowe z waszym kraju tylko dlatego, że utrzymujecie kontakty z krajem dwulicowym, który ściąga realną kasę tylko za to, że ktoś tam mieszka ,,gra”. Skoro macie takie mniemanie o nich mając tylko utworzone konto tam, no to gratuluję.

Oświadczam oficjalnie, że nie zezwalam na żadne kontakty międzynarodowe pomiędzy naszymi krajami, jeżeli Wasze Państwo uznało Republikę Wirtualnego Świata, to my nie uznajemy Was jako szanowane państwo.

Obywatele Rzeczpospolitej pragnąc chronić swojej niezależności oczywiście odrzucili „prośbę” zerwania stosunków z RWŚ jako niedorzeczną. Natomiast  oświadczenie Jego Wysokości nie mogło na nas zrobić wrażenia, gdyż nikt nigdy z nas nie był nawet Wurstlandii stąd żadnych kontaktów nie ma. Nie jestem w stanie oczywiście ocenić po osobie władcy Wurstlandii i życzę jej najlepszego, ale jeśli chociaż w połowie mają mentalność władcy to daleko w dyplomacji raczej nie zajdą.

2 września wpadł do nas Jego Wysokość żeby napisać jak podszywa się pod niego ówczesny członek rządu RWŚ.  Na merytorycznę Jana Dmowskiego y Potockiego o opisanie dokładnie sytuacji po prostu ten napisał, że kończy z nami dyskusję.  Później do Rzeczpospolitej przyszedł jakiś „zbawiciel” i objawił nam całą „prawdę” o Wurstlandii rozpętała się kolejna kłótnia – nic ciekawego ogólnie.  Niestety padły wówczas także obraźliwe słowa pod naszym adresem jednak doczekaliśmy się mimo wszystko przeprosin (szkoda, że ówczesnej władzy na tym nie zależało).

Później było jeszcze kilka ekscesów po wszystkich stronach. 27 września padł akt oskarżenia względem Jego Wysokości za jak ujął to prokurator obrazę ludzi oraz naruszanie porządku społecznego. W tym miejscu warto zauważyć, że w Rzeczpospolitej wszelakie przestępstwa powinny być ścigane przez prokuratora, a więc nie trzeba to czynnika „zgody” ofiary. Niestety proces się nie odbył gdyż trwa zmiana sędziego na jego własny wniosek.

Wczoraj jednak na powrót przybył do nas Jego Wysokość i wypowiedział bardzo nienawistne zdania:

Mam prośbę do pierwszego elekta, aby powiesił Pana 53 na stryczku Pan Kryspin się sam powiesił i już tu nie będzie wpadał

Wstrząsnęło to między innymi członkiem SPP – Marcelem Hansem – który w „Prawdzie” zaproponował „zmiażdżyć imperialistyczną nienawiść”. Cały temat miał być oczywiście próbą skarcenia takich słów – gdyż przecież mówimy o prawdziwych ludziach – mimo wszystko społeczeństwo RSiT nie bawi się ani w v-śmierci ani w nic podobnego, szanujemy każdego. Nawoływanie do powieszenia kogokolwiek nie jest nawet niesmacznym żartem jest po prostu wzywaniem do nienawiści do konkretnych osób…

Natychmiast pojawiły się głosy o banicję dla Jego Wysokości, przy czym należy teraz Wam – czytelnikom – uświadomić, że w RSiT mało kto posługuje się co do Jego Wysokości takim określeniem, pewnie ze względu na wypowiedziane przez niego słowa pod względem wielu osób, niemiłe słowa.  Gdy banicja „systemowa”, bo bez wyroku była bliska jednak zaprotestował ponownie wspomniany już wcześniej członek SPP, który nazwał to „obroną” na poziomie atakującego.

Tu dochodzimy do tematu głównego artykułu. Dlaczego Jego Wysokość nie powinien być zbanowany od razu tak jak chce kilka osób? Po pierwsze nie ma takiego prawa – a prawo jest najwyższym dobrem człowieka. Jeśli ktoś tworzy prawo to dlaczego ma sam przez siebie stworzone prawo łamać? To niedorzeczne! Prawo można zmienić, ale prawa nie wolno łamać! NIGDY! Niestety w Rzeczpospolitej po nieprzyzwoitych atakach na system prawny przez byłych kandydatów na księcia i to atakach nieuzasadnionych szacunek do prawa obniżył się, a szkoda – zachowania takie powinny były być ukarane i potępione!

Dalej jeśli mówiliśmy o pierwszym filarze człowieczeństwa – prawie to teraz drugim filarem człowieczeństwa jest siła odpowiedzi na poziomie tj. z klasą.  Oczywiście można by działać jak agresor i nie liczyć się z niczym ani nikim, jednak spójrzmy na świat realny – czy wówczas po każdej wojnie światowej zwycięzcy (ofiary) robili to co przegrani (agresorzy) z agresorami? Absolutnie nie, gdyż brak człowieczeństwa (mówimy o świecie realnym) z jednej strony nigdy nie może być usprawiedliwieniem na brak człowieczeństwa z drugiej strony!

Oburzeni obywatele RSiT zachowaniem Jego Wysokości powinni po prostu złożyć wniosek do prokuratury, zacytować co ich gnębi. Wówczas doprowadzimy do procesu, procesu gdzie prawda się obroni, pokażemy też klasę – gdyż szacunek i prawo obrony należy się każdemu!  Poza tym także medialnie może to być ciekawe widowisko. Tak więc ufam, że dotychczas nie mające miejsca banowanie Jego Wysokości nie odbędzie się  bez wyrok sądu, niezawisłego sądu.

Reklamy
Categories: Inne, RSiT | Tagi: , , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: