Robotnicza nadzieja

Żądamy reform!

Chleba i  pracy!

Stal i węgiel przyszłością Rzeczpospolitej!


Takie hasła można było usłyszeć na przedwczorajszej manifestacji społecznej  w Loterston oraz kilku innych dużych miastach Zagłębia Rottery. Jak domyślacie się przyczyną kryzysu było kolejne załamanie siły nabywczej waluty oraz ogólne niezadowolenie społeczne.  Od kilku miesięcy Marka pozostaje bez wartości i tylko prawdziwe reformy mogą jeszcze nadać jej wartość, bo później pozostanie już tylko cud. W historii RSiT robotnicy z Zagłębia Rottery odegrali ważną rolę i wywierali nacisk na rządy centralne. Chodzi o moment kiedy to ekolodzy chcieli zamknąć wszystkie kopalnie i huty i zakazać produkcji energii z węgla, wówczas ogromne protesty społeczne sprawiły, że ostatecznie energia z węgla została dopuszczona do używania, zabroniono natomiast energii atomowej. Czy i tym razem ciężko pracujący robotnicy naszej Ojczyzny zmienią jej losy?

Jednak po wyborach parlamentarnych do Izby Państwa pojawiła się nadzieja dla wszystkich robotników. W wyborach wygrał bowiem syn ziemi Rotterskiej, który już od dawna proponował reformy gospodarcze i społeczne, a później zostały one poparte przez ponadnarodowy Komitet Reform, pod którym podpisali się także pozostali dwaj członkowie Izby Państwa. Czy to oznacza, że wreszcie Rzeczpospolita zrobi wielki cywilizacyjny skok do przodu? Czy osiągniemy aktywność taką jak za czasów I Prezydenta Rzeczpospolitej i zaraz potem lub chociaż taką jaka miała miejsce kilka tygodni przed uzyskaniem niepodległości? Oby! Zobaczmy jednak jakie reformy mogą spotkać Rzeczpospolitą i co oznaczają dla zwykłego zjadacza chleba.

W tej  chwili można szacować, że pakiet reform obejmie max. do 6 głównych dziedzin v-życia, przede wszystkim tych najważniejszych i może być jednym z najważniejszych jakie kiedykolwiek spotkały Rzeczpospolitą. Przy czym niektóre zostały poprzednio odrzucone bez wyraźnych argumentów jednak.

I. Reforma administracji: w te pojęcie ma wchodzić Drabina Kompetencji oraz Zespołowa Administracja Publiczna. Pierwsza część zakłada, że urzędnik wyższego stopnia może przejmować kompetencje urzędnika niższego stopnia, zaś druga część pozwala obywatelom przejąć możliwość wydania decyzji prawnej, o ile zrobią to na określonych warunkach. Planuje się także wprowadzić Odwróconą Drabinę Kompetencji, aby urzędnik wyższy mógł oddać swoje kompetencje urzędnikowi niższemu, jest to jednak kwestia dość daleka i trudna do realizacji…

Oznacza to: że robotnik nie tylko nie będzie już musiał długo czekać na odpowiedź urzędników, ale przede wszystkim może skrzyknąć się i samemu decyzję dla dobra społecznego wydać!

II. Reforma społeczna – zakłada wprowadzenie prawa 3 dni oraz powszechnego systemu edukacji. Co do pierwszego to ma zakładać, że obywatelstwo będzie nadawane nie osobom, które długo widnieją w ewidencji, a tym które aktywnie działają dla Rzeczpospolitej. Co zaś do powszechnego systemu edukacji to niestety został zawieszony. Okazało się, że nie jesteśmy w stanie zorganizować szkoły, ma jednak ulec to zmianie.

Oznacza to: że liczba aktywnych obywateli względem liczby ogólnej obywateli będzie się zwiększać, a każdy urzędnik będzie posiadał podstawową wiedzę o funkcjonowaniu państwa, tak by nie szkodzić jego obywatelom.

 

III. Reforma ekonomiczna – największym problemem jest fakt, że obecnie waluta nie ma żadnej wartości. Najlepszym rozwiązaniem problemu jest wprowadzenie Powszechnego Obowiązku Podatkowego, który ma jednak za zadanie wprowadzić jak najwięcej gotówki w obieg, a nie na konto państwowe, co odróżnia POP od zwykłych podatków. Dodatkowo należy wprowadzić Czynnik Pracy, czyli wskaźnik wg. którego powinno się dostosowywać liczbę miejsc pracy do liczby obywateli.

Oznacza to: że pieniądz zyska wartość, co sprawi, że nasza gospodarka będzie jedną z najbardziej pociągających w v-świecie. Dodatkowo wreszcie miejsc pracy będzie wystarczająco i w czasie hossy i bessy.

Miejmy nadzieję, że te wszystkie reformy zostaną wprowadzone i sprawią, że protesty społeczne już nigdy nie będą potrzebne. Jednak pasmo reform wymaga poparcia nie tylko Robotników, Górników, Hutników, Chłopów, ale także elit politycznych, w tym samego władcy.

Reklamy
Categories: RSiT | Tagi: , , , | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “Robotnicza nadzieja

  1. Współczuję z powodu niepokojów społecznych, ale takie są skutki monarchii. Król zawsze będzie pomiatał ludem. Weźcie przykład ze Skarlandu i pogońcie tego obiboka!
    Jestem z Wami!

  2. Wstęp oczywiście jest stworzony na potrzeby wirtualnego artykułu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: