PopieRRRam

Wywalczymy lepsze jutro jeszcze dziś! - hasło strajkujących

W ostatnim artykule pisaliśmy o tym, że w Zagłębiu Rottery robotnicy burzą się ze względu na nierozwiązane wciąż problemy społeczne i ekonomiczne, fala strajków, która zaczęła się w stolicy Ludzi Pracy, w stolicy przemysłu, a więc sektora generującego największe zyski dla gospodarki obiegła całą Rzeczpospolitą, w piątek stanęły wszystkie zakłady pracy na 2 godziny jako symbol poparcia dla górników kopalni „Pokój Światu”, którzy od 6 dni byli już pod ziemią. Cała ta sytuacja oraz wciąż spadająca wartość Marki sprawiły, że  do Izby Państwa wpłynął pierwszy projekt dotyczący Planu Reform 3 x R – Drabina Kompetencji. Po złożeniu projektu przez Marcela Hansa i uzyskaniu w samej dyskusji większości parlamentarnej strajk Robotników został zawieszony.  Nie ulega wątpliwości, że wielkim zaufaniem i szacunkiem darzą parlamentarzystów, którzy przejawiają wolę i chęć by na prawdę coś dla Ojczyzny zrobić!

Drabina Kompetencji jest całkowicie autorskim i nowatorskim pomysłem, który został poparty już dawno przez Komitet Reform, znalazł swoje miejsce w programie SPP.   Właściwie żadne państwo wirtualne na chwilę obecną, a wg. stanu wiedzy redakcji nie posiada takiej formy działania. Otóż cały pomysł zakłada, że organ wyższy będzie mógł przejmować kompetencje organu niższego bez specjalnych ustaw, obwieszczeń i postanowień. Wszystkie kompetencje, a więc te nie przypisane wprost w akcie prawnym określającym zwierzchnictwo jednego organu nad drugim. Dodatkowo projekt ustawy przewiduje także możliwość pewnego odwrócenia drabiny kompetencji, nie jest to jednak Odwrócona Drabina Kompetencji* w formie, którą moglibyśmy sobie wyobrazić, gdyż jak uważa autor pomysłu wprowadziłoby to zbyt duże zamieszanie.

Drabina Kompetencji jest jednak tylko częścią Reformy Administracji, a więc jednej z trzech wielkich reform jakie mają czekać Rzeczpospolitą. Już na chwilę obecną większość społeczeństwa (90%, a 10% jest niezdecydowanych) popiera Program Reform 3xR : Rozwój, Rozkwit, Radość. Chociaż reformy wymagają dużego poświęcenia społecznego i nakładów pracy to ich skutki mogą być wybawienie dla Rzeczpospolitej i mogą pchnąć cały kraj do przodu. Już widać wzrost aktywności przez samą akcję „reklamową” projektu.

I tutaj dochodzimy do ruchu Marcina II – Króla Rzeczpospolitej. Otóż powołał on pierwszego w historii  Premiera Rzeczpospolitej – Marcina Kozłowskiego. Powołanie przeszło jednak bez echa w kraju, w kraju gdzie obecnie dominuje kultura i rzeczy z tym związane. Jak będzie wyglądał gabinet Pana Premiera i jakie ma będzie cele? Największą zagadką będzie jego stosunek do Planu Reform, gdyż jak dotąd nie wypowiedział się  o nim oficjalnie ani Pan Premier, ani Król. Miejmy nadzieję, że niedługo opinia publiczna pozna zdanie władz najwyższych o tym wielkim ruchu społecznym.

Kolejną ciekawostką w temacie jest fakt, że w Ruchu Ludzi Pracy zaproponowano założenie Komisji Finansów, chociaż nazwa mówi co innego byłaby to społeczna, nieoficjalna grupa dyskusyjna, która zajmowałaby się omawianiem problemów gospodarczych Rzeczpospolitej oraz sposobami ich rozwiązywania. Przypomnijmy tylko, że jakiś czas temu Rzeczpospolita zaproponowała kilku krajom stworzenie czegoś podobnego na skalę globalną, jednak jak widać państwa te w żadnym razie nie były zainteresowane faktyczną współpracą na tym polu.

Wyrażamy nadzieję, że ten wielki ruch społeczny zawiązany w okół pomysłu naprawy i zmiany Rzeczpospolitej na lepszą nie wygaśnie zanim zmiany nie zostaną wprowadzone, oby nie było jak z Komitetem Reform. Trzymamy kciuki!

 

Tytuł artykułu to hasło wymyślone przez Katarzynę Trydencką i zostało zapożyczone z forum Rzeczpospolitej.

* Odwrócona Drabina Kompetencji – w odróżnieniu od Drabiny Kompetencji tutaj urząd niższy może przejmować kompetencje urzędu wyższego, a nie tylko odwrotnie.

 

 

Reklamy
Categories: RSiT | Tagi: , | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “PopieRRRam

  1. SPP to partia? Bo w Aralii też powstała SPP- Socjalistyczna Partia Pracy, zajrzyj do nas Marcelku to się zapiszesz;)

  2. Tak Socjalistyczna Partia Pracy, jedna ze starszych, które obecnie istnieją w v-świecie.
    Nie, nie nie potrzebuję się zapisywać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: