Uzależnimy od nas cały Polin!

Projekt biurowca Kompanii Przemysłowej w Trizopolis

Dzisiaj trochę odejdziemy od tematu Programu Reform „3xR: Rozwój, Rozkwit, Radość”, ale nie dlatego, że reformy utknęły na jakimkolwiek odcinku ich wdrażania, wręcz przeciwnie – już powodują taką aktywność jakiej w Rzeczpospolitej dawno nie było! Dziś jednak chcemy na naszych łamach podjąć tematy, które są obecnie bardzo w Rzeczpospolitej aktualne, a mianowicie: rola Zagłębia Rottery we współczesnej Rzeczpospolitej oraz główne filary gospodarcze państwa. W związku z tym u góry znajduje się projekt biurowca Kompanii Przemysłowej w Trizopolis, który zostanie wzniesiony jeszcze przed następnymi maturami w trizondalskich szkołach (przed kwietniem 2011 roku)! Jednak nie jest akurat istotne kiedy zostanie postawiony jeden z kolejnych, tak już licznych symbolów nowoczesności w jednej ze stolic RSiT, a istotne jest skąd pochodzą fundusze na takie siedziby i jak naprawdę stoimy z hutnictwem w czasach post- i przedindustrialnych w bardzo wielu mikronacjach…

Kopalnia im. Ludzi Pracy w Riwer

Kompania Przemysłowa to samorządowe przedsiębiorstwo, a właściwie zrzeszenie wielu różnych zakładów pracy z sektora przemysłowego, nie tylko jednak z Zagłębia Rottery czy samego Trizondalu – nie ulega jedna wątpliwości, że 76% zysku finansowego do przedsiębiorstwa wnosi zaledwie 10% wszystkich zakładów i właśnie te zakłady pochodzą z Zagłębia Rottery, stąd możemy śmiało stawiać tezę, że powyższy wieżowiec zbudowany zostanie z pieniędzy, którymi płaci się za węgiel między innymi wydobyty w Kopalni im. Ludzi Pracy w Riwer (gdzie wydobywa się 3 ton rocznie węgla). Nie doszukujcie się jednak w tych wyliczeniach jakiegoś rozżalenia, gdyż nie o tym chcemy dziś pisać.
W przededniu święta każdego Górnika na Polinie (Barbórka – 4 grudnia, tego roku sobota), a w czasie gdy w Rzeczpospolitej rozpoczęła się dyskusja, czy aby węgiel i stal oraz cały ten przemysł jest nam potrzebny należy przynajmniej zobaczyć jak wygląda gospodarka Rzeczpospolitej i co stanowi jej największy przychód.  Jak wszyscy doskonale wiedzą krajem rozwiniętym jest takie państwo, którego Trzeci Sektor (usługi) stanowi większość, a Pierwszy Sektor (rolnictwo itp) stanowi  jak najniższy odsetek. Dokładnie tak samo musi być w świecie wirtualnym, bo skoro mamy chronić wirtualne środowisko to i niech gospodarka działa wg. realnych zasad. A w Rzeczpospolitej?
 • Liczba firm świadczących usługi to 65% dla całej RSiT;
 • Działających w przemyśle (górnictwo zaliczymy do niego) to 30%;
 • A dla rolnictwa zaledwie 5%;

Przy czym, co może się Wam wydawać dziwne największe przychody generują nie usługi, a właśnie przemysł.  Jest to jednak bardzo logiczne. Żeby zarabiać należy eksportować towar poza granice państwa i gromadzić kapitał. Trudno jednak eksportować poradę prawną do np. Scholandii, znacznie łatwiej dostarczyć tam nasz węgiel, naszą stal, czy maszyny i pojazdy jak np. autobusy firmy Otobus.

Szacuje się, że aż 35% wszystkich przychodów do budżetu państwa stanowią zyski z eksportu setek tysięcy ton węgla czy stali. Przy czym należy zauważyć w tym miejscu, że nie wszystkie zakłady są państwowe, właściwie państwowych jest mniejszość, a dominują zakłady będące w rękach samych górników czy hutników.  Oczywiście produkty, dobra wytworzone przez przemysł ciężki w dużej mierze są wykorzystywane na rynku wewnętrznym dużego przecież państwa jakim jest Rzeczpospolita. Należy zwrócić uwagę, że 75% energii Rzeczpospolitej pochodzi z węgla, przy czym w tym miejscu trzeba zaznaczyć, że nowatorska technologia wymyślona przez konstruktorów krajowych doprowadziła do sytuacji, że energia ta nie zanieczyszcza powietrza, ale to temat na inny artykuł już.

Na Polinie jesteśmy jednym z największych eksporterów węgla oraz stali. Wyprzedzają nas tylko tak ogromne kraje jak Dreamland czy Wandystan, przy czym należy wziąć pod uwagę naszą relatywnie małą wielkość terytorialną. W tej chwili nie ma na Polinie państwa, które nigdy by w żadnej ilości nie kupiło od nas chociaż jednego z tych dwóch produktów. Dlaczego? Skąd ta koniunktura? Przede wszystkim liczne małe konflikty dyplomatyczne  i groźby zbrojnych zwiększają zapotrzebowanie na różne wyroby metalowe, a więc zwiększają liczbę zamówień w hutach. Pewna ilość v-państw posiada także regiony, które ciągle są białe, w związku z tym stałe jest tam zapotrzebowanie na opał  – niewątpliwie jednym z jego źródeł może być węgiel. I tutaj nie zagraża nam nawet fakt, że rocznie liczba mikronacji o klimacie średniowiecznym, gdzie ani hut, ani kopalń nie ma…

Jeśli wszystko dalej będzie podążać dzisiejszą drogą rozwoju to już niedługo będziemy największymi eksporterami wyrobów przemysłu ciężkiego i maszynowego oraz projektów technicznych (co wiąże się z tymi pierwszymi dwoma). Nie trzeba chyba mówić, że skutki tak dobrej koniunktury widać nie tylko świetnie w samym Zagłębiu Rottery (co raz to nowe biurowce, szkoły, szpitale, kina, drogi), ale także w całej Rzeczpospolitej.   Jak bardzo te wszystkie fakty, które wymieniliśmy są zauważalne w Zagłębiu niech świadczy nazwanie, w lokalnym głosowaniu, stadionu, na najlepiej zorganizowany v-mundial (V-Mundial 2010) : Stadionem Węgla i Stali i jego zdjęcie zamieszczamy niże:

Stadion Węgla i Stali w Rotterze - jedna z aren tegorocznego V-mundialu

A na sam koniec filmik o Zagłębiu Rottery:

Reklamy
Categories: RSiT | Tagi: , , , | 11 Komentarzy

Zobacz wpisy

11 thoughts on “Uzależnimy od nas cały Polin!

 1. ZLB

  „Uzależnimy od nas cały Polin!”
  Mój ty Stalinie 🙂

 2. Tytuł raczej miał zachęcić do wejścia na stronę 😛

 3. ZLB

  Tak się tłumacz 🙂

 4. I tak wiem, że poczytność wzrośnie – przecież inwestorzy giełdowi poznają wreszcie prawdę, w co inwestować 😀

 5. pijawka

  a co zrobicie jak wam ropy zabraknie? 😀

 6. O ropie nie ma słowy w artykule 😀

 7. pijawka

  caly wasz przemysl pierdyknie 😛

 8. Hmm, no ale to wtedy będzie globalny kryzys – w końcu nikt nie dostanie węgla i stali 😀

 9. pijawka

  wasz makro biznes jakos malo interesuje 😀

 10. Heh, a cóż z austro-węgierskim węglem, podczas gdy Wandystan zaczyna niestety pachnieć trupem? 😉

 11. ZLB

  AW nie były węglowym potentatem. Ropa, srebro, Szwejki, złoto to tak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: