Przeć do przodu

Gdy w Zagłębiu Rottery – jednym z największym rejonów przemysłowo-technologicznych polskiego świata wirtualnego trwa ciąg dalszy obchodów wielkiego górniczego święta – Barbórki, przeciągniętego do 6 grudnia pod hasłem „Mikołaj był Górnik” w Trizopolis został powołany nowy gabinet w Rzeczpospolitej, na którego czele stoi Marcin Kozłowski. Jest to pierwszy w historii rząd Rzeczpospolitej, który jest zależny od osoby nienamaszczonej przez lud w drodze wyborów czy bezpośrednio z woli parlamentu.  Jakiś czas temu stawialiśmy tezę, że RSiT oraz Al Rajn są w tym samym punkcie rozwoju, na tym samym starcie – dzisiaj w prasie Al Rajńskiej przeczytać można o kryzysie rządowym, a tym czasem w prasie RSiT o tworzeniu się gabinetu.

Na początek należy jednak omówić sam skład i kompetencje członków Rządu.  Jest to najdziwniejszy Rząd od czasów powstania Rzeczpospolitej gdyż nie ma jasno wyznaczonych członków gabinetu do kwestii, które uregulowane są w wielu wcześniejszych aktach prawnych – być może więc dekret o kompetencjach i składzie rządu będzie wymagał uściślenia, a może JKM Marcin II planuje zastosować okrojoną możliwość Odwróconej Drabiny Kompetencji. Na tę chwilę jednak skład rządu w teorii i praktyce wraz z kompetencjami wygląda tak (cytując dekret):

1. Premier: – Marcin Kozłowski
a) zarządza pracami Rządu;
b) w porozumieniu z Królem reprezentuje Rzeczpospolitą na arenie zagranicznej;
c) zarządza, w porozumieniu z Królem, majątkiem państwowym;
d) czuwa nad pracami samorządów lokalnych.

2. Minister Spraw Zagranicznych: – Marcin Kozłowski
a) reprezentuje, w porozumieniu z Królem, Rzeczpospolitą w kontaktach dyplomatycznych;
b) kontrasygnuje umowy międzynarodowe;
c) odpowiada za współpracę pomiędzy Rzeczpospolitą a innymi krajami.

3. Minister Kultury i Sportu: – William Young
a) czuwa nad organizacją wydarzeń kulturalnych i sportowych w Rzeczpospolitej;
b) powołuje i odwołuje w drodze postanowienia zarządców instytucji kulturalnych i sportowych;
c) odpowiada za współpracę kulturalną i sportową z innymi krajami;
d) wydaje postanowienia i rozporządzenia dot. kultury i sportu.

4. Minister ds. reform: – Marcel Hans
a) odpowiada za wprowadzenie reform mających na celu usprawnienie działania Państwa;
b) wydaje postanowienia i rozporządzenia mające na celu sprawne wprowadzenie ww. reform.

 

Premier nie przedstawił jeszcze swojego expose. Względem planu działań poznać możemy go względem Ministerstwa ds. Reform. Nie jest to jednak wielką niespodzianką, gdyż Planem Reform „3xR: Rozwój, Rozkwit, Radość” Rzeczpospolita  żyje od kilku tygodni i faktycznie został on przedstawiony jako główny cel działania Ministerstwa.  Jednak poza tymi trzema wielkimi reformami minister podjął się podsumowania reformy samorządu i wprowadzenia odpowiednich uaktualnień, a także w celu rozwoju gospodarczego zawiązała się nieoficjalna Komisja Finansów.

W czasie gdy zaczęło się mówić o reformach Rzeczpospolitej do ojczyzny powrócili tak znani jej budowniczowie jak Guedes de Lima, Mustafa Owski i inni.  Wszyscy wracający wdali się w odbudowę swoich małych ojczyzn – samorządów. Ten pierwszy przywrócił również do życia Przegląd Polityczny, który może w najbliższym czasie zacznie się ukazywać na Planecie Mikronacji.   Po samorządach należy zauważyć  szybki rozwój sił zbrojnych, które przechodzą w tej chwili okres aktywnego formowania.

Wszystko to, a więc: reformy, powroty, liczne inicjatywy związane z suwerennością dały skok aktywności. Oczywiście najprostszym sposobem wymierzenia aktywności jest spojrzenie na liczbę postów i ta także jest imponująca. Jednak Agencja Statystyk i Informacji stworzyła znacznie pewniejszy wzór określania rozwoju państwa na podstawie punktów przydzielanych między innymi za liczbę inicjatyw, aktywnych ludzi, ale także posty. W miesiącu listopadzie Rzeczpospolita zdobyła 43 pkt co jest wynikiem dość zadowalającym, nie można jednak go porównać z innymi mikronacjami, które takich pomiarów nie chcą prowadzić (dlaczego, trzeba samemu się zastanowić…).

Mieszkańcy Rzeczpospolitej są w 100% zdania, że poziom życia w Rzeczpospolitej uległ poprawie względem ubiegłego miesiąca, z tego 10% twierdzi, że jest świetnie, a 70% że poziom życia uległ znacznej poprawie, jednak na tym nie może zakończyć się dążenie do doskonałości. Tak więc trzymamy kciuki, by kolejna ankieta wypadła jeszcze bardziej pomyślnie dla naszej Ojczyzny!

Reklamy
Categories: RSiT | Tagi: , , , , , | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “Przeć do przodu

  1. Przeć do tyłu…

  2. MHans

    I w Górniczej zdarzają pleonazmy 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: