Zorganizowana współpraca gospodarcza

Wreszcie po kilku tygodniach przygotowań podpisano historyczną niemal umowę o współpracy gospodarczej na linii Nowy Galindon – Trizopolis! Chociaż nie jest to oficjalna umowa między Zjednoczoną Federacją Mikrosławii a Królestwem Trizondalu to daje dobre podłoże do pogłębienia współpracy między tymi państwami.   Umowa o współpracy ma za zadanie nie tylko określać warunki współpracy, ale też dać sygnał wcześniej zainteresowanym państwom, takim jak Tyrencja i Federacja Al Rajn, które także początkowo zgłosiły akces do projektu.

Umowa nie tylko pod kątem współpracy międzynarodowej jest nowatorska, co przede wszystkim pod kątem sposobu zawarcia. Otóż jakiś czas temu na terenie Mikrosławii utworzono Wszechsławiańską Kompanię Handlową (WKH), zaś w Trizondalu kilka dni później powołano do życia Kompanię Przemysłowo-Handlową (KP-H) i właśnie te obie kompanie zajmą się konkretną współpracą gospodarczą i jej nadzorowaniem. Rzecz jasna z założenia przedsiębiorstwa te chociaż niepaństwowe będą działały w porozumieniu z władzami państw, tak by nagle nie zaistniały dwie różne polityki gospodarcze: państwowa i kompanijna.

Zapewne zastanawiacie się, co zawiera tak ważna umowa? Otóż WKH zobowiązuje się sprzedawać właśnie kompanii trizondalskiej w pierwszej kolejności nowoczesne produkty wysokooktanowe, a więc takie, których można używać do napędzania silników  i to nie tylko samochodowych, ale przede wszystkim przemysłowych. Nie ulega wątpliwości, że w ten sposób ceny paliwa w Królestwie Trizondalu spadną znacznie, gdyż nie będzie już trzeba skupować ropy od prywatnych firm działających poza Trizondalem. Co i gdzie dokładnie będzie sprzedawane nie może zostać jednak ujawnione ze względu na tajemnice handlowe, gdy jednak informacje te zostaną ujawnione od raz Państwa o tym poinformujemy.

Natomiast Kompania Przemysłowo-Handlowa zobowiązała się sprzedawać swojemu kontrahentowi wyroby hutnicze, a przede wszystkim stal, którą Mikrosłowianie planują używać do rozbudowy swoich przedsiębiorstw przemysłowych i tym podobnych rzeczy.  W prawdzie KPH posiada kilka hut w całym Trizondalu to jednak nie ulega wątpliwości, że większość produkcji będzie skupiona w Zagłębiu Rottery, gdzie właśnie wznoszona jest jedna z największych hut wschodniego Polina, a zaraz z nią całą sieć dróg żelaznych.

Oczywiście ceny materiałów podlegających umowie będą ustalone wcześniej. Jednak głównym założeniem całej tej współpracy jest ustalić takie zasady wymiany by żadna ze stron nie wyszła na minusie i de facto w miejscu sprzedaży i kupna odbywała się uczciwa wymiana zgodnie z potrzebami. Pierwszy tego element już został spełniony, gdyż ani Mikrosławia nie prowadzi wystarczająco dużej produkcji stali by sprostać zapotrzebowaniu wewnętrznemu ani także Trizondal nie wydobywa paliw energetycznych na takim poziomie by móc obyć się bez importowania ich. Co istotniejsze obydwa państwa są teraz w fazie wzmożonego rozwoju i inwestycji gospodarczych, co dodatkowo zwiększa zapotrzebowanie na te produkty.

Teraz pozostaje tylko ufać, że do projektu dołączą się wcześniej zainteresowane strony.

Reklamy
Categories: Inne, Trizondal | Tagi: , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: