Tradycja Kłamstw nr VII

Gazeta Górnicza zawsze reagowała, gdy dochodziło do przekłamań, pomówień i pisania zwykłych oszczerstw w stosunku do państw czy decyzji władz jednak teraz mamy do czynienia z czymś bezprecedensowym, gdy władze pewnego państwa razem z jego obywatelami prowadzą nagonkę nie tylko na Królestwo Trizondalu, ale i na moją prywatną osobę – tj. Marcela Hansa. Niestety, ale propaganda kłamstwa przybrała po raz kolejny przerażające rozmiary, a wydawało się, że Królestwo Sclavinii się zmienia.

Wszystko odniosło się do tekstu:

PODOBNIE JAK W RESZCIE KRAJU, NIE MA TUTAJ STRAJKÓW, GDYŻ DLA PRACOWNIKÓW OZNACZAJĄ ONE TYLKO POGORSZENIE WARUNKÓW. SOCJALISTYCZNI PROWOKATORZY SĄ NIEZWŁOCZNIE ZWALNIANI Z PRACY. WIELU Z NICH WYJEŻDŻA DO UTOPIJNEGO TRIZONDALU, GDZIE RYCHŁO NASTĘPUJE PRZEBUDZENIE. WIELU Z NICH ZMIENIA SWOJE POGLĄDY I WRACA PÓŹNIEJ DO SCLAVINII JAKO ZWOLENNICY WOLNEGO RYNKU.

który znajduje się na stronie głównej Królestwa Sclavinii, w opisie jednego z regionów tegoż państwa (KLIKNIJ). Tekst jest zwykłym oszczerstwem w stosunku do Trizondalu i chamską sugestią. Oczywiście nie jest to sprawa, którą należałoby się przejmować i pisać o niej do Gazety Górniczej – fakt został przeze mnie zgłoszony ówczesnemu ambasadorowi kultury Rzeczpospolitej Sclavińskiej w Trizondalu JE de Fraquensay, który mimo słów przeproszenia i zapewnień, że napis zniknie nie przyczynił się do naprawy stosunków i nie dopilnował zniknięcia napisu przez kolejne kilka dni i z tego też powodu rozwiązano traktat ze Sclavnią – co uważam za krok słuszny chociaż wcześniej wydawał mi się jednak zbyt pochopny.

Jednak, co się dzieje z tekstem na stronie?  Ten problem powraca za sprawą artykułu w Przeglądzie Politycznym Guedesa de Limy, który przypomina o problemie i stwierdza, że Sclavinia chcąca zerwać z wizerunkiem hermetyczności i nacjonalizmu powinna tamto oszczerstwo usunąć. Niestety zamiast usunięcia obraźliwego tekstu władca Sclavinii Emil Potocki stwierdza tylko:

Marcel Hans nie będzie nam mówił jak możemy prowadzić i opisywać nasze regiony, gdy sam nie raz nas obraża.

Bardzo to jednak kontrastuje z wizerunkiem władz Sclavinii miłujących i szanujących współpracę międzynarodową. Przecież słowa cytowane także w tym artykule słowem nie dotyczą żadnej prywatnej osoby, a inne państwo wirtualne, które niczego złego się w stosunku Sclavinii nie dopuściło. W końcu to nie na stronie głównej Królestwa Trizondalu są obelgi na Sclavinię, to nie oficjalna agencja prasowa Trizondalu (TAP) publikuje fałszywe i obraźliwe artykuły – niestety jednak takie logiczne uzasadnienie nie zostało przyjęte dobrze.  Zapewne powodem do agresywnych reakcji mogło być głosowanie w Organizacji Polskich Mikronacji, gdzie władze Sclavinii same nie zadbały by odpowiednia liczba głosujących się uaktywniła.

Najciekawsze jednak dopiero przed nami. Otóż wczoraj wieczorem ukazał się numer gazety zwanej Tradycją, był to numer VII. Oczerniono w nim po raz kolejny moją osobę, ale także Królestwo Trizondalu. Uznałem, że kłamstwa te wymagają wyjaśnienia i dlatego napisałem w „Prawdzie” artykuł pod takim samym tytułem jak tutaj i zamierzam tutaj go wstawić – chociaż oczywiście był pisany od razu jako reakcja na kłamstwa i pomówienia stąd jest pisany bardzo agresywnym językiem – jednak jest w 100% prawdziwy czego nie można powiedzieć o numerze 6 Tradycji. Oto on:

Prawda: Tradycja Kłamstw nr VII

Marcel Hans, znany i zajadły przeciwnik Nowej Sclavinii oraz Najjaśniejszego Pana robi wszystko by podsycić konflikt między Trizondalem a Sclavinią.

– Tradycja

Ależ skąd chyba ani jednego obraźliwego słowa nie powiedziałem na Emila czy to nową Sclavinię poza stwierdzeniem faktów, że Emil Potocki został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym i na terenie Trizondalu jest przestępcą, a w Nowej Sclavinii nie szczędzono obraz mojej osoby, czy choćby na stornach oficjalnych, głównych Sclavinii obraz Królestwa Trizondalu.


Niefortunny tekst na naszej stronie został przez nadwrażliwych Trizondalczyków niezbyt dobrze przyjęty.

– Tradycja

Niefortunny tekst widniejący od prawie miesiąca, który oczernia Królestwo Trizondalu, a władze Sclavinii nie potrafią przeprosić za to, za taki blamage. Przytoczę ten tekst:

PODOBNIE JAK W RESZCIE KRAJU, NIE MA TUTAJ STRAJKÓW, GDYŻ DLA PRACOWNIKÓW OZNACZAJĄ ONE TYLKO POGORSZENIE WARUNKÓW. SOCJALISTYCZNI PROWOKATORZY SĄ NIEZWŁOCZNIE ZWALNIANI Z PRACY. WIELU Z NICH WYJEŻDŻA DO UTOPIJNEGO TRIZONDALU, GDZIE RYCHŁO NASTĘPUJE PRZEBUDZENIE. WIELU Z NICH ZMIENIA SWOJE POGLĄDY I WRACA PÓŹNIEJ DO SCLAVINII JAKO ZWOLENNICY WOLNEGO RYNKU.
W porównaniu do działań Marcela Hansa jest to jednak kropla w oceanie.
– Tradycja
Szkoda tylko, że nikt mi nie umie wskazać choćby jednego pomówienia Sclavinii czy kogokolwiek.
Po wejściu na stronę Królestwa Trizondalu rzucają się w oko bardzo antysclavińskie artykuły, napisane przez Marcela Hansa i obecnego Króla Trizondalu, Marcina I.
– Tradycja
To zdanie to najbardziej przekłamana część artykułu, który powinien być opiniotwórczy i obiektywny, a który odważa się zamieszczać Emil Potocki jako król Sclavinii, osoba miłująca przyjaźń między Trizondalem a Sclavnią. Jedynym artykułem jaki jest mojego autorstwa na stronie głównej i to w ramach Prawdy jest artykuł „Siła Ludzi Czynu”. Wszystkie artykuły są podpisane przez autorów więc albo autor Tradycji jest:
a) skończonym analfabetą i debilem;
b) leniem
c) pisze świadomie kłamstwa.
Marcel Hans kłamał już oczywiście w tej sprawie, mówiąc, że Trizondal nie szkaluje Sclavinii na swojej stronie. No cóż, od komunisty prawdy bym się raczej nie spodziewał.
– Tradycja
Tak, tak – kłamałem. Założyłem konto jako Marcin Sokołowicz, potem Marcin I i napisałem sam te artykuły do Prawdy więc mam jeszcze klony.. (to ironia, nie przyznanie się do przestępstwa). Potok kłamstw płynący z tej gazety jest przeolbrzymi.
Jeśli złożymy wizytę w komunistycznym „raju” – Zagłębiu Rottery,
– Tradycja
Komunistyczny raj? I znowu autor Tradycji musi albo być tak głupi, albo tak leniwy, albo tak fałszywy i kłamliwy by pisać o komunizmie. Na terenie Zagłębia Rottery panuje wolny rynek i ustrój społeczny zwany La Societe, który z komunizmem nie ma nic, a nic wspólnego – no ale by to stwierdzić to należy znać założenia komunizmu.
Zagłębiu Rottery, gdzie aktywnie działa Komintern – Międzynarodówka Komunistyczna
– Tradycja
Tak? Skoro to międzynarodówka to jakie narody tam należą? A w ogóle to gdzie jest jej siedziba, jakieś dowody jej istnienia? Bo ja wiem tylko o Komiternie, widać ktoś popełnia częsty błąd dzisiejszego świata – nie czyta, a z pamięci odtwarza wyrazy.
wszyscy choć nie dojadają mają wesołe miny, szybko spostrzeżemy wielki budynek
Tradycja
To zdanie składniowo to nowa jakość, tradycyjna wręcz. A więc wszyscy nie dojadają, tak? I kto tutaj uprawia propagandę nienawiści?
Jest to Huta im. walki z zakłamaniem Nowo-Sclavińskim.
– Tradycja
Ależ oczywiście – bo Mustafa Owski został nazwany zdrajcą, tak samo na tamtą chwilę, gdy nazywano hutę, Guedes de Lima, kłamano na każdym kroku. Rzucano oszczerstwa bez pokrycia w argumentach – a więc słownikowa definicja zakłamania pasuje.
No ale oczywiście Trizondal nie szkaluje Sclavinii.
– Tradycja

Oczywiście, że nie. To nie na naszych stronach napisane są oszczerstwa.
Jeśli przypatrzymy się lepiej, zobaczymy oszczerstwa jakoby nasz kraj był faszystowski, ksenofobiczny i w ogóle najgorszy jaki tylko może być
– Tradycja
To, że w Sclavinii istnieje faszystowska partia to fakt. Natomiast gratuluję autorowi artykułu świetnego wzroku, bo ja nigdzie takich oskarżeń „i w ogóle” nie znalazłem. Uprzejmie uprasza się o wskazanie, bądź proszenie Boga (lub Króla – zależy od wiary) o wybaczenie za złamanie Przykazania Bożego „nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”.
Znajdziemy również tekst, który tow. Hans napisał chyba w stanie mocno wskazującym. Tekst o rzekomej rewolucji V-Światowej. Jak widać propaganda nie próżnuje, gdyż w całym zagłębiu można poczytać tylko o tym jaki ten ich socjalizm jest wspaniały.
– Tradycja
Chyba w żadnym temacie w Zagłębiu Rottery słowo socjalizm nawet nie pada, a przynajmniej w postach dotyczących tematu (za dyskusję pod nie odpowiadam). A więc znów kłamstwo.
Każdy kto się z tym nie zgadza jest oczywiście faszystą, a jak faszystą to pewnie też Sclavińczykiem
– Tradycja
Tak? To ciekawe, dlaczego nazywacie Tomka Sokołowicza, Marcina Sokołowicza i wielu innych zasłużonych ludzi faszystami i w ogóle Sclavińczykami? To są Trizondalczycy mieszkający w Trizondalu, który mają swój punkt widzenia na świat, którym nie wszystko, co w Zagłębiu, się podoba, ale nie kłamią, nie obrażają – słowem nie są pełni nienawiści, obłudy i trzymają poziom.
Panu Marcelowi Hansowi mimo złej woli z jego strony życzymy szybkiego powrotu do zdrowia psychicznego i jak najszybszego wyrośnięcia ze swoich poglądów politycznych.
– Tradycja
Dziękuję za życzenia – najważniejsze, że do piekła idzie się za kłamstwa, więc się nie spotkamy tam niestety. Przykro mi Panie Redaktorze, ale nie uściśnie mi Pan tam dłoni i będzie musiał zadowolić się towarzystwem diabłów.


Reklamy
Categories: Trizondal | Tagi: | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “Tradycja Kłamstw nr VII

  1. Marcin Sokołowicz

    Jeszcze słówko wyjaśnienia co do rzekomego obrażania Sclavinii na stronie głównej Trizondalu. Zapewne chodzi o mój artykuł zatytułowany „Dlaczego nie podam ręki Emilowi?”. Chciałbym uprzejmie zwrócić uwagę, że informacje w nim zawarte nie są wyssane z palca czy przedstawione w jakiś obraźliwy sposób. Emil Potocki jest uznawany za przestępcę – fakt, Sclavińczycy nazywali Guedesa De Limę i Mustafę Owskiego zdrajcami – fakt, Emil Potocki zmienił ustrój Sclavinii na monarchię – fakt. Jak widać nie ma tutaj żadnych nieprawdziwych informacji, jedynie suche i smutne dla Sclavinii fakty.

  2. No tak, ale to pisałeś w formie artykułu prasowego, a oni mają notkę encyklopedyczną. Całkiem inny zakres w ogóle.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: