Kompania Przemysłowo-Handlowa

W czasie, gdy w Księstwie Sarmacji kampania wyborcza do parlamentu rozbija się o dyskusję nad systemem gospodarczym to w Królestwie Trizondalu i Zjednoczonej Federacji Mikrosławii realizowany jest najbardziej nowatorski projekt współpracy międzynarodowej w ostatnim czasie na Polinie, a co ciekawsze to także dotyczy gospodarki.  Jest to godne zauważenia, gdyż obecnie w bardzo wielu mikronacjach toczą się poważne dyskusje nad systemami gospodarczymi, ale za to w bardzo niewielu nad realną współpracą między nimi, można więc rzecz, że Trizondal wraz z Mikrosławią to swoiści pionierzy!

9 maja 2011 roku z Lestan w Zagłębiu Rottery (Dalmencja) w drogę wyruszy aż 8 ogromnych statków transportowych, które przewozić będą milion ton stali dla Wszechsławiańskiej Kompanii Handlowej w Wielkim Porcie. Szacuje się, że podróż ta potrwa 6 dni, do 15 maja i będzie to 6 najbardziej ekscytujących dni w historii współpracy międzynarodowej na Polinie! W tym czasie z Nowego Portu w Mikrosławii wyruszy do  Portu im. Bojowników o Wolność w Lestan 8 tankowców pełnych 20 mln litrów produktów wysokooktanowych (specyfików o ściśle tajnej recepturze powstawania). Na podstawie tylko takich danych mamy wiedzę, że Kompania Przemysłowo-Handlowa z Rottery zgodziła się na sprzedaż stali po cenie 1 kg za 20 litrów paliwa – co niewątpliwie jest bardzo korzystne dla obu storn transakcji!

Oczywiście produkcja miliona ton stali w ciągu 4 dni to wielki wysiłek, jednak pewne rezerwy na wymianę handlową z WKH władze Zagłębia Rottery przygotowały już jakiś czas temu i wiele wyjaśnia nam tutaj komunikat Kompanii Przemysłowo-Handlowej:

Zarząd Kompanii Przemysłowo-Handlowej informuje, że w ciągu następnych 3 dni w hutach stali: w Hutniczym Raju, Zaber i Cerwanie zostanie wyprodukowanych 230 tys. ton stali przygotowanych na eksport do ZFM. W tym celu wszystkie zakłady pracy zostaną postawione w stan najwyższej gotowości i Kompania skorzysta z pomocy Brygad Pracy.

Co zostanie wyprodukowane z jednego miliona ton stali to już tajemnica władz Mikrosławii, natomiast na co zostanie przeznaczone 20 mln litrów paliwa tajemnicą nie jest. Większość zostanie wykorzystanych przy produkcji przemysłowej w Królestwie Trizondalu i transporcie produktów na eksport, jednak ok. miliona litrów zostanie rzuconych na rynek dla prywatnych odbiorców by sprawdzić jakie ceny na wolnym rynku osiągnie takie paliwo oraz jakie będzie na nie zapotrzebowanie.

Przy okazji pierwszej takiej wymiany handlowej warto się bliżej przyjrzeć, czym tak naprawdę KPH (w Mikrosławii zapisywana jako KP-H) jest. Otóż jest to dobrowolne zrzeszenie firm prywatnych, państwowych i tych pod społeczną kontrolą, które działają główni w branży przemysłowej, jednak po części także w usługowej, co związane jest z potrzebą zagwarantowania transportu dla produktów wytworzonych przez zakłady pracy podlegające pod KPH.

Zakłady zrzeszone w ramach KPH znajdują się w całym Królestwie Trizondalu, we wszystkich Gubernatorstwach. Najwięcej jest ich oczywiście w Gubernatorstwie Zongyi z racji wielkości tego samorządu, natomiast te o największej produkcji i dochodowości funkcjonują w Gubernatorstwie Dalmencji. W Królestwie Trizondalu, a przede wszystkim w KPH istnieje ubranżowienie, które przewiduje następujący podział branż wg. regionów:

  • Gub. Dalmencji – przemysł ciężki, chemiczny i elektroniczny, energetyka, stocznie;
  • Gub. Zongyi – High-Tech, elektornika, odzieżowy;
  • Gub. Pięciopolski – energetyka, przemysł chemiczny, spożywczy;
  • Gub. Trilandu – przemysł spożywczy;
Miejmy nadzieje, że pierwszy sukces gospodarczy KPH będzie tylko wstępem do wielkiej międzynarodowej współpracy gospodarczej między wieloma państwami i kompaniami, co doprowadzi do poszerzenia współpracy z naszymi partnerami dyplomatycznymi!
Reklamy
Categories: Trizondal | Tagi: , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: