Ministerialne przebudzenie

Chociaż w ostatnich dniach wydawało się, że cały rząd gdzieś wyjechał i to razem z królem to każdy, kto tak myślał wczoraj bardzo musiał się pozytywnie rozczarować. Przy ulicy im. Powstańców Rottery, w Ulsanii (Dalmencja) w biurze Geranta Gubernatorstwa Dalmenckiego została zwołana przez Marcel Hansa – Ministra Administracji konferencja w sprawie nowego projektu rządu, który już pierwszego dnia przyniósł pierwsze widoczne efekty, otóż rozpoczęła się właśnie na naszych oczach „Akcja: Poruszamy V-świat”, minister Hans streścił ją w takich słowach:

W ciągu następnych kilku dni będziecie mogli zaobserwować w Królestwie Trizondalu rozpoczęcie akcji Poruszamy V-świat, która polega na przeprowadzeniu wszelkich koniecznych reform w ciągu następnych 2-3 tygodni i nie tylko, że zamierzamy wykonać postawione przed nami zadania w 100%, ale przekroczymy tę normę i uporządkujemy ten kraj z Waszą pomocą!

Nie ulega wątpliwości, że składająca się z 4 głównych punktów akcja ma na celu głównie pobudzić kreatywną, pozytywną aktywność, o której pewnym ubytku mówił ostatnio Cysosz Zenek – stały gość w Królestwie Trizondalu. Nie wiadomo jakie będą długofalowe skutki całej tej akcji, która zawiera się w takich punktach:

1. Zrobić porządek w Sejmie Wielkim;
2. Powołać do życia Izbę Wielką;
3. Powołać do życia sądownictwo;
4. Stworzyć podwaliny do funkcjonowania gospodarki;

Natomiast pod względem przygotowania i początku to jest to akcja dość widowiskowa o czym świadczy chociażby oprawa graficzna i zaproszenie do wzięcia udziału w akcji:

Akcja: Poruszamy V-świat

Równolegle, a właściwie jako część Akcji: Poruszamy V-świat nasza krajowa Agencja Pracy rozpoczęła bardzo istotną, ale mało pokazową akcję pod nazwą: „Akcja: Praca”, która polega na określeniu listy osób, które nie wykonują obecnie żadnej pracy, nie prowadzą żadnej inicjatywy i wysłanie do tych osób zapytań i propozycji o pracę. Jest to przedłużenie programu Geranta Dalmencji, który zobowiązał się, że każdy chętny dostanie prace w Gubernatorstwie Dalmencji. Z informacji, które posiadamy rozesłano już 17 wiadomości z prośbą o wypełnienie formularza, na podstawie którego mają być przedstawiane oferty pracy i propozycje prowadzenia inicjatyw. Nie wiadomo jednak jeszcze, kto dokładnie będzie płacił za stworzenie tych miejsc pracy – najprawdopodobniej jednak rząd, w którego to interesie leży zachęcić ludzi do pracy i twórczej aktywności.

Plakat Agencji Pracy

W aspekcie gospodarczym warto także zauważyć najnowszą dyskusję na temat tego, czy Agencja Statystyk i Informacji powinna przestać obliczać Produkt Krajowy Aktywności na poczet pozostania jedynie  przy Rankingu Dobrego Obywatela. Z dotychczasowej dyskusji wynika jednak, że mimo większej dokładności RDO, to ten nie oddaje dobrze tendencji spadkowych, gdyż z miesiąca na miesiąc rośnie i można tylko porównywać (procentowo) tempo wzrostu, zaś przy PKA można zaobserwować także spadki i cofnięcia koniunktury.

A gdy już pozostajemy przy sprawach stricte rządowych i politycznych to warto zauważyć rozłam w gabinecie rządowym Tomasza Sokołowicza. Premier i król chcą cofnięcia uznania Republiki Wirtualnego Świata, co ma swój powód w braku zysków z takiej współpracy. Za nie fair uważa to między innymi Marcel Hans i Ferencas Bokassa, którzy nie zgadzają się z tezą jakoby wszystkim musiał kierować interes.  Zerwanie traktatu jest także nieuzasadnione z tego względu, że ani w RWŚ nie zaszły żadne zmiany na gorsze, ani w Trizondalu nie zmieniły się przepisy dotyczące uznawania mikronacji – wszystko pozostaje w należytym porządku. Kto ma rację w sporze nie jest nawet w stanie wskazać ankieta, gdzie 5 głosów jest za pozostawieniem traktatu, a 4 przeciw.

Trochę odpoczywając od wielkiej polityki przenieśmy się z powrotem do Ulsanii na ulicę Powstańców Rottery. Otóż minister Hans jest także Gerantem Dalmencji i ogłosił on rozpoczęcie „Wysokooktanowego Eksperymentu”, dziś bowiem ostatnie cysterny paliw wysokooktanowych z ZFM trafiły do rafinerii w Zaber.  Większość paliwa jest właśnie w drodze do różnych zakładów przemysłowych na terenie całego Trizondalu i Pięciopolski. Kompania Przemysłowo-Handlowa w zgodzie z Gerantem na sprzedanie 1 mln litrów paliwa prywatnym odbiorcom za pośrednictwem stacji benzynowych będących własnością samorządów i KPH. Obliczono, że aż 16  tys. aut będzie mogło wziąć udział w tym eksperymencie. W Ośrodku Badań Naukowych przy Hucie im. Współtwórców w Petropolis pracuje się własnie nad silnikiem, który będzie potrafił wykorzystać całą moc paliwa (obecnie jedynie 70% energii jest wykorzystywanych).

Gdy już zatankujemy nasz samochód tym nowym paliwem możemy spokojnie pojechać na głosowanie finałowe Our Sound. Tegoroczna edycja odbywa się po sąsiedzku, bo w Austro-Węgrzech. Jednak z tego co nam wiadomo pojawiło się wiele problemów organizacyjnych, jak np. podanie złego linka (przykład Surmenii). Miejmy nadzieję, że to tylko drobne potknięcia organizatorów. Niestety także przy naszej Liście Przebojów pojawił się problem zbyt wielkiej liczby zgłoszeń – ufamy jednak, że Krzysiu Poland podoła zadaniu jakiego się podjął i tego mu życzymy

Reklamy
Categories: Trizondal | Tagi: | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: