Pokój przez współpracę

Gdy Mikroświat  fascynuje się konfliktem zbrojnym między kilkoma mikronacjami, w tym czasie Królestwo Trizondalu razem ze Zjednoczoną Federacja Mikrosławii buduje stabilne i solidne podstawy dla międzynarodowego pokoju na Polinie!  Dziś Gerant Dalmencji – Marcel Hans podsumował „Wysokooktanowy Eksperyment”, bo takim hasłem nazywa się import paliw wysokooktanowych z ZFM do Królestwa Trizondalu w zamian za stal i metale kolorowe.  Władze centralne Królestwa Trizondalu w porozumieniu z władzami samorządowymi (posiadającymi całkowitą autonomię), a za pomocą zrzeszenia największych przedsiębiorstw, tj. Kompanii Przemysłowo-Handlowej skutecznie i krok po kroku prowadzą kampanię budowy Ojczyzny przy współpracy międzynarodowej, a w ramach wielkich projektów gospodarczych.

Eksperyment Wysokooktanowy opierał się kupnie 20 mln litrów paliw z ZFM, a następnie przekazania 1 mln ton paliw na potrzeby prywatnych odbiorców, z tego 1 mln litrów 250 tys. litrów było wyłącznie do sprzedaży w ilościach detalicznych, zaś pozostałe 19 mln zostało przeznaczone na potrzeby przemysłu. Dziś, po 5 dniach eksperymentu w magazynach zostało jedynie 3 mln litrów paliwa, z czego ponad 2,5 mln litrów na potrzeby zakładów przemysłowych.  Zaskakujące, że z 250 tys. litrów do sprzedaży detalicznej dziś na sprzedaż wystawionych jest już tylko 12 tys. litrów, zaś pozostałe zostały już dawno sprzedane. Na pewno jest to skutek tego, że do tych 250 tys. litrów nienarzucona jest jakakolwiek marża, gdyż tak postanowił Gerant Dalmencji – Marcel Hans. Te pozostałe 750 tys. litrów zostało w ponad 80% sprzedanych prywatnym stacjom paliwowym, które nałożyły własne marże i określiły własne ceny.

Specjaliści z Ośrodka Badań Naukowych przy Hucie im. Współtwórców w Petropolis (Zagłębie Rottery, Dalmencja) twierdzą, że przyczyną tak nagłego wzrostu sprzedaży paliwa dla klientów indywidualnych (50% w ciągu 2 dni)  z jednej strony jest konflikt między RLS, a Królestwem Wurstlandii, co spowodowało, że tankowce omijają ten region Polina i w związku z tym ceny transportu rosną, z drugiej zaś strony stacje benzynowe nałożyły zbyt dużą marżę na paliwo z ZFM. Koniec końców należy się spodziewać, że Mikrosławiańskie paliwa wysokooktanowe będą sprowadzane także na własną rękę przed małych przedsiębiorców, gdyż ich ceny rynkowe osiągnęły 3,5 Marki za litr (2,5 Marki jeśli udało się nam kupić paliwo bez marży), zaś ceny paliwa to nawet do 4,3 Marki za litr. Różnica jest kolosalna, jeśli weźmiemy uwagę, że przy nowszej technologii (w ciągu kilku miesięcy) na jednym litrze takich paliw będziemy mogli przejechać tyle, ile na 3 litrach benzyny!

Pozostałe 19 mln litrów paliwa zostało przeznaczonych do największych przedsiębiorstw w Królestwie Trizondalu by koszty produkcji różnych towarów spadły, a w związku z tym także ceny. Widocznym skutkiem rzucenia tychże 20 mln litrów paliwa ma być obniżenie ceny kosztów biletów pociągowych na tych trasach, gdzie pociągi jeżdżą na paliwo wysokooktanowe, nie zaś na prąd. Jak więc widać współpraca z ZFM to świetna inwestycja dla obu stron!

Reklamy
Categories: Trizondal | Tagi: , , , | 1 komentarz

Zobacz wpisy

One thought on “Pokój przez współpracę

  1. Ze swojej strony pragnę dodać, że Aralia także posiada szyby naftowe, i jest zainteresowana podobną transakcją.
    Przewodniczący SRLA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: