Przekrój Czytelniczy nr 2

Najważniejsze informacje z całego v-świata!

Po dwóch tygodniach przerwy wychodzi właśnie drugi numer Przekroju Czytelniczego. Tym razem w v-świecie nie zabrakło burzliwych wydarzeń, które warte są Waszej – Czytelniczej uwagi. Redakcja Gazety Górniczej jednocześnie postanowiła zmienić układ Przekroju Czytelniczego, tak by zaczynał się od wydarzeń ogólnoświatowych, zaś potem dotyczył wydarzeń w Królestwie Trizondalu.  Życzymy udanego czytania!

Dziewiąta rocznica Księstwa Sarmacji

Równo dziewięć lat i 1 dzień temu narodziło się Księstwo Sarmacji, które do dziś jest jedną z czołowych mikronacji polskiego Mikroświata. Przez ten czas w v-świecie zmieniło się niemal wszystko choćby od wyglądu jego mapy, aż po dzisiejsze OPM. Jednak zmiana dotknęły też samo Księstwo.   W ciągu ostatniego roku Sarmacja przeszła całkowite przekształcenie. Zrezygnowano z modelu federacji i dokładnie rok temu od  Księstwa odłączyła się RSiT.  Także bardzo duża część starych, zasłużonych Sarmatów bezpowrotnie odeszła ze swojej ojczyzny. Mimo to Księstwo Sarmacji ma się dobrze i niedawno przeżywany kryzys już uległ zakończeniu, a obecnie trwają prace nad „szlacheckim” systemem gospodarczym, które nadzoruje sam książę.  Co zaś się tyczy dyplomacji to niestety, ale tutaj pozycja Księstwa wyraźnie się osłabiła i nie ma ono już większego wpływu na sytuację ogólnoświatową, ale także mieszkańcy Sarmacji nie wykazują w ogóle zainteresowania taką tematyką.

Sarmacji życzymy jeszcze co najmniej kolejnych 9 lat!

Sekretarz Generalny OPM wreszcie kadencyjny!

Na podstawie poprawki art.23 karty Organizacji Polskich Mikronacji wreszcie zostanie wprowadzona kadencyjność urzędu Sekretarza Generalnego OPM. Był to główny cel kandydatury obecnego Sekretarza Generalnego Kryspina von Lichtensteina, który jak sam deklaruje za kilka dni rozpisze wybory, których wyniki poznamy najprawdopodobniej dopiero w końcu czerwca.  Jest to jednak kolejny przełomowy krok w rozwoju OPM, który z pewnością zapisze się na kartach historii tejże Organizacji, tak samo jak zniesienie podziału na członków „lepszych” i „gorszych”.  Można więc śmiało rzec, że to już niemal finisz urzędowania obecnego Sekretarza oraz całego jego Sekretariatu, który w ciągu tych kilku miesięcy  dokonał znacznie więcej niż jego poprzednik skład.

Śmieszna wojna?

20 maja RLS i państwa zrzeszone wypowiedziały Królestwu Wurstlandii wojnę z powodu podejrzenia tego kraju o wykasowanie wszelkich danych z forum Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirshbergii i Weerlandu oraz ze względu na kasowanie wypowiedzi władcy ZSKHiW  na forum Wurstlandii. Królestwo Wurstlandii jednak niewiele sobie zrobiło z takiej wojny  i mimo hucznych zapowiedzi rozegrania tego konfliktu za pomocą gry strategicznej możemy na Planecie Mikronacji poczytać jedynie krótkie, kilku-zdaniowe reportaże z tejże śmiesznej, bo jednostronnej wojny.

Expo 2011 opóźnione

Druga edycja międzynarodowego projektu Expo odbywająca się tym razem w Królestwie Skarlandu będzie opóźnione o 5 dni i zamiast 15 czerwca wystartuje dopiero 20. Daje to dodatkowy czas na zgłoszenia  dla państw. Niestety jak do tej pory (na niecały miesiąc przed tą wielką imprezą) swój udział zgłosiło jedynie  7 państw wirtualnych, także prasa milczy o tym ciekawym międzynarodowym projekcie.  Pewną przeszkodą w zgłoszeniu mikronacji może być wymóg postanowienia własnego stanowiska przez państwa, a przez stanowisko organizatorzy rozumieją tutaj własną małą stronę internetową stanowiska.  Także prywatne inicjatywy i firmy mogą otworzyć własne stanowisko na Expo 2011.

Pakiet społeczny przyjęty!

Ostatnia część Wielkiego Pakietu Ustaw Finansowych, część społeczna została już podpisana przez JKM Marcina I  weszła w życie. Jest to przełom na drodze do własnej wirtualnej gospodarki, a także wielki sukces pierwszego niezależnego od 2007 roku rządu Królestwa Trizondalu.  Najważniejsza część pakietu zawierała się jednak w rozporządzeniach ministra administracji – Marcela Hansa, który zgodnie ze wcześniejszymi dyskusjami postanowił punkty z Rankingu Dobrego Obywatela, który przeprowadzany jest co miesiąc, zamieniać na Marki. W ten sposób rząd chce nagradzać za konstruktywną aktywność swoich obywateli.  W ramach pakietu przewidziano także bezzwrotne pomoce, nagrody oraz pożyczki dla firm świadczących realne usługi.  Ostatnia część reformy finansowej, wprowadzenie POP stoi jednak pod dużym znakiem zapytania ze względu na sprawy techniczne.

Akcja Praca!

Agencja Pracy w porozumieniu z Ministerstwem Administracji przeprowadziła akcję Praca, w ramach której wszyscy mieszkańcy i obywatele Królestwa, a którzy nie pracują lub nie prowadzą własnej inicjatywy dostali propozycje różnych zajęć, za które otrzymywaliby odpowiednie, bo godne wynagrodzenia.  Nieznane są jeszcze wyniki całej akcji, jednak jak udało nam się dowiedzieć zainteresowanie jest średnie. Miejmy nadzieję, że osoby niepracujące zdecydują się robić coś ciekawego i fajnego dla siebie i dla swojej Ojczyzny!  Aż 36% procent obywateli Królestwa Trizondalu nie pracuje, nie jest to jednak spowodowane brakiem pracy.  Trzeba przyznać, że polityka rządu ciągle, konsekwentnie zmierza do zwiększenia zatrudnienia.

Na baczność stój!

Wczoraj Willam Young został powołany na Marszałka Królewskiego Sił Zbrojnych Królestwa Trizondalu. Willam Young po długiej nieobecności spowodowanej światem realnym powrócił do Królestwa Trizondalu i zamierza kontynuować swoje dzieło tworzenia armii dla Królestwa Trizondalu. Chociaż do końca nie znamy jeszcze sposoby funkcjonowania trizondalskich sił zbrojnych to jak zapowiada nowy Marszałek będzie ciekawie dla wszystkich. W Zagłębiu Rottery oznacza to, że Siły Ludzi Czynu nie będą musiały już więcej pilnować granic, co pozwoli skierować więcej funkcjonariuszy do pracy policyjnej.  Królestwo Trizondalu nie będzie także musiało importować materiałów i broni, gdyż posiada odpowiednio dużą liczbę własnych zakładów produkcyjnych i ośrodków badawczych.

Trizondal krajem fotografów 

W ciągu ostatnich kilku dni w Królestwie  Trizondalu można było zachwycać się pięknymi zdjęciami, które zrobił Tomasz Sokołowicz. Piękna wystawa poświęcona kwiatom odbyła się  w jego własnej Galerii Fotograficznej (ZAPRASZAMY: KILK). Natomiast kilka dni wcześniej równie obszerną wystawę w Galerii Brutalizmu przedstawił Marcel Hans (ZAPRASZAMY: KLIK).  Wystawa Hansa dotyczyła krajobrazu miejskiego, a dokładnie nabrzeży Brynki, która płynie przez Rotterę (stolicę Gubernatorstwa Dalmencji).

Do zobaczenia już niedługo!

Reklamy
Categories: Inne, Trizondal | Tagi: , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: