Gospodarcza epopeja

Dziś kolejny artykuł o gospodarce Królestwa Trizondalu, której wzrost i rozwój jaki nastąpił w ostatnich kilku dniach jest przeogromny i zachwycający. Z dnia na dzień powstają nowe firmy, nowe oferty, ale także rodzą się nowe pytania, wątpliwości i pomysły. W tym artykule chcielibyśmy omówić  przede wszystkim plany Rządu oraz Centralnego Banku Trizondalu dotyczące polityki finansowej, chcielibyśmy jednak także napisać o kilku z ciekawszych firm na rynku, w tym o Pallegro, która zrzeszona jest w Orleano Company.  Na początek warto jeszcze dodać, że razem ze wzrostem przedsiębiorczości wzrasta też aktywność, co najlepiej pokazuje wykres porównania RDO z dwóch ostatni miesięcy:

P

Przyrost punktów RDO dla całego kraju na przestrzeni ostatnich 3 mc

Równie łaskawie, a nawet łaskawiej wygląda wykres i tabela samych postów autorstwa Tomasza Sokołowicza:

Autor: Tomasz Sokołowicz

Powoli do końca zbliża się kadencja Rządu Królestwa Trizondali (10 dni) i właśnie w ciągu tych ostatnich 10 dni Rząd postanowił się zająć gospodarką. W tym miejscu należy przyznać, że ministrowie wykazali się ogromnym sprytem i wyczuciem reagując na zapotrzebowanie mieszkańców na różne finansowe kroki budżetowe. Dziś nowo-powołany Prezes Centralnego Banku Trizondalu – Marcel Hans – zaprezentował na forum 2 istotne dla całego Królestwa projekty aktów prawnych. Pierwszy dotyczy regulacji kosztów posiadania konta jakie dotyczą każdego mieszkańca tak aby co miesiąc przynosić około 500 Marek zysków dla skarbu państwa.  Jednocześnie projekt zakłada wyrównanie dla najbiedniejszych przez zwrot połowy lub całości poniesionych kosztów przy odpowiednio niskim stanie konta.

Drugi projekt aktu prawnego wynika z rozmowy z Premierem Sokołowiczem i dotyczy zamknięcia obiegu pieniądza w Trizondalu. Od 12 czerwca żaden post więcej, żaden temat ani żadna ankieta nie będzie nagrodzona Markami, zamiast tego Rząd obiecał wypłacić Marki należne za punkty z Rankingu Dobrego Obywatela, w tym miesiącu to ponad 1500 Marek. Jednak rację ma tutaj Premier Sokołowicz, który twierdzi, że takie świadczenie społeczne będzie bardziej sprawiedliwie, bo nie będziemy nagradzać spamerów, a osoby naprawdę aktywne, zapisane do różnych inicjatyw dobrowolnie.

Równolegle do projektów aktów prawnych z Centralnego Banku Trizondalu pojawiły się projekty prawne z ramienia ministerstwa administracji. Pierwszy dotyczy opłat za sprzedaż mediów oraz surowców naturalnych, od dziś każda firma, która dokona sprzedaży tych produktów 10 lub 5%  zysków z transakcji musi oddać państwu. Co ciekawe państwo będzie też sprzedawało własne media i surowce naturalne, jednak tutaj minister jest zdania, że ceny państwowe nie powinny być konkurencyjne dla prywatnych firm, ba powinny być wyższe i jedynie być gwarancją powszechnego dostępu do takich usług. Równolegle pojawił się temat inwestycji państwowych, tego czy państwo ma składać zamówienia firmom świadczącym tylko realne usługi, czy też wirtualne. Prezes Centralnego Banku Trizondalu, jak sam mówi, jest zwolennikiem państwa inwestującego i nieistotne w jakie sfery gospodarcze. Chodzi o to, by poruszyć prywatne przedsiębiorstwa i dać pracę ludziom oraz zarobek.

Faktycznie jest tutaj sporo racji, gdyż z działalnością CBT wiążą się pewne koszta, które Bank jest w stanie ponieść sam i nie potrzebuje zgody władz centralnych, ba wszelkie naciski byłyby przestępstwem. Natomiast równolegle do inwestycji CBT ustanowiono wreszcie budżet centralny równy 10 tys. Markom i budżety samorządowe na 2 tys. Marek, a także pensje wg. listy:

a) Dla funkcji Króla 350 Marek;
b) Dla funkcji Premiera 240 Marek;
c) Dla funkcji Ministra 200 Marek;
d) Dla funkcji członka Izby Wielkiej 160 Marek;
e) Dla innych funkcji ustanowionych na mocy ustaw i rozporządzeń 100 Marek;

Równolegle do wzmożonej pracy rządu ciężko pracują samorządy na swój Dodatek Inwestycyjny (za każdą firmę mającą siedzibę w danym Gubernatorstwie, Gubernatorstwo otrzyma 75 Marek!) . Dalmencja zaproponowała 15 Marek co miesiąc, Zongya przez pierwsze 3 mc. 20% stanu konta firmy oraz rabaty w firmie SE tworzącej loga i wizualizacje 3D. Dalmencja podpisała umowę z Orleano Company, a konkretniej firmą Pallegro na korzystanie z usług ich serwisu aukcyjnego po niższych cenach dla mieszkańców i firm z regionu.

Orleano Company to zrzeszenie 8 firm, którego właścicielem jest Orleano Harts – jeden z najmłodszych obywateli trizondalskich.  Serwis Pallegro to zaś najnowsze z jego firm. Za pomocą internetowej strony będzie można dokonywać wirtualnych zakupów takich produktów jak tylko sobie wymarzymy. Wszystko jest w bardzo wysokim stopniu zautomatyzowane, a szykowna strona zachęca do zakupów. Niestety na razie nie ma jeszcze zbyt wiele ofert, ale mamy nadzieję, że zmieni się to jak najszybciej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że używanie serwisu Pallegro jest Rząd Królestwa Trizondalu, gdyż właśnie za pośrednictwem serwisu chce sprzedać media oraz surowce mineralne.

Trizondalski Operator Telekomunikacyjny chociaż swoje działanie opiera głównie na forum to sprzedał już 4 koncesje radiowe, a ich liczba wygląda na to, że będzie rosnąć. Ten niebagatelny pomysł Macieja Sienkiewicza w ciągu jednego dnia przeskoczył Sclavitel – konkurencyjną firmę Krzysztofa Polanda. Dlaczego? Gdzie leży punkt S – punkt sukcesu? Pewnie w tym, że Maciej Sienkiewicz przygotował się bardzo dobrze do swojej nowej funkcji – funkcji szefa firmy telekomunikacyjnej. Stworzył on mapki, tabelki i opracowania dotyczące jego firmy.

Dzięki ustawie denominacyjnej do Trizondalu wrócił też Fundusz Społeczny, który inwestuje pieniądze zbierane ze składek w jakieś ciekawe inicjatywy.  Denominacja umożliwiła także powrót Teleloto, które jest największą i obecnie już jedyną (państwową wyłączono) loterią w Trizondalu.  2 345 Marek na start po przeliczeniu z dawnej RSiT sprawiło, że od razu można było otwierać zgłoszenia do pierwszego losowania.  Ceny losów wcale nie uległy inflacji i nie poszły do góry w porównaniu z tymi z RSiT. W puli pierwszego losowania jest na razie 65 Marek, a losowanie dopiero w niedziele, więc z pewnością pula przekroczy 100 Marek.

Już niedługo kolejne informacje o tym jak Trizondalczycy budują swój dom, jak stają się gospodarczym tygrysem Polina!

Reklamy
Categories: Trizondal | Tagi: , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: