Przekrój Czytelniczy nr 3

Przekrój Czytelniczy - najważniejsze informacje w jednym miejscu!

Niestety ze względu na sabotaż naszej redakcji (ktoś ukradł klawisz „e” we wszystkich klawiaturach i maszynach do pisania) nie mogliśmy wcześniej pisać – mamy nadzieję, że ten artykuł wynagrodzi czekanie.

Zmiany w Gmachu OPM

18 czerwca 2011 roku swoje expose wygłosił nowy Sekretarz Generalny OPM – Timoteos Stefanosigos z Surmenii. Jest on następcą Kryspina von Lichtensteina na tym stanowisku. Już na wstępie nowy przewodniczący Organizacji Polskich Mikronacji zapowiedział zmniejszenie Sekretariatu (organu pomocniczego dla Sekretarza) oraz zmianę niektórych aktów prawnych. Co będzie robił teraz odchodzący Sekretarz von Lichtenstein? Najprawdopodobniej zajmie się jeszcze bardziej rozwojem swojej rodzinnej miejscowości – Srebrnego Rogu w Księstwie Sarmacji.

Dwie RWŚ!

Chociaż wielu mieszkańców mikronacji bawi się także w Republice Wirtualnego Świata to rządy Polina oraz jego mieszkańcy milczą o tym, co się dzieje w Republice Wirtualnego Świata.  Już 21 maja powstało niezależne forum Republiki Wirtualnego Świata, tzw. Nowej RWŚ. Dlaczego? Otóż przez kilka dni konstytucyjne władze RWŚ nie wiedziały dlaczego strony RWŚ zniknęły z serwera. W związku z tym założono tymczasowe forum pod adresem: http://forum-rws.pun.pl/forums.php . Kilka dni później serwery starej RWŚ zaczęły działać jednak było już za późno, zwolennicy mikronacji mieli się przenieść na nowe, niezależne forum. Tymczasem w starej RWŚ doszło do nielegalnego, jak utrzymują władze Nowej RWŚ referendum obalającego wcześniej wybrane legalnie i konstytucyjnie władze. Obecnie istnieją więc dwie Republiki Wirtualnego Świata.

Samunda wygrała Our Sound

Zjednoczone Królestwo Samundy wygrało 2 edycję Our Sound przewagą zaledwie 7 punktów  nad Królestwem Trizondalu, które zajęło drugie miejsce. Trzecia pozycja na podium przypadła obecnym organizatorom – Monarchii Austro-Węgier.  Chociaż nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy znów będziemy mogli usłyszeć o kolejnej edycji Our Sound – największej muzycznej imprezy v-świata, której pomysłodawcą był Krzysztof Miśkowicz (vel. Poland) jednak z pewnością już teraz obserwatorzy całego v-świata będą dokładnie śledzić przygotowania do organizacji ze strony Samundy.

Premier wybrany!
Dzisiaj ogłoszono wyniki wyborów na Premiera Królestwa Trizondalu. Frekwencja wyniosła 81,25% , najwyższa (jak podaje TAP) była w Trizopolis, gdzie zagłosowali wszyscy, na drugim miejscu była Rottera z 83,3% frekwencją. Najniższą frekwencję zanotowano w Pięciogrodzie i Meridzie, bo tylko 66,7%.  Nowym premierem został Ferencas Bokassa, którego poparło 53,85% wyborców (7 osób). Zaskakująco duża jest także liczba głosów pustych – 30,77% (4 głosy). Pozostali kandydaci: Raffo Volfie i Krzysztof Miśkowicz otrzymali po 8% głosów. Już znamy członków nowego rządu:  Szymon Sorosz jako Minister Gospodarki i Spraw Społecznych oraz Maciej Sienkiewicz jako Minister Kultury i Sportu. Obecny premier zostanie doradcą swojego następcy.

Centralny Bank Trizondalu mobilizuje do aktywności!

Pod hasłem „Inwestujemy w rozwój” ma przebiegać kadencja Marcela Hansa jako Prezesa Centralnego Banku Trizondalu. Już teraz CBT organizuje konkurs na swoją siedzibę, do którego zgłosiło się aż 5 miast (i wsi): Trizopolis, Merida, Ulsania, Rottera oraz Trzcina.  Decyzja nt. siedziby CBT zostanie podjęta do 30 czerwca. Równolegle Prezes Hans zastanawia się nad wprowadzeniem kont inwestycyjnych, dzięki którym obywatele razem z CBT mogli by zarabiać na graniu w zakładach sportowych. Trwa także zbieranie listy osób chętnych do zamiany libertów (z Księstwa Sarmacji) na marki.  Za aktywną polityką inwestycyjną idzie także aktywna polityka podatkowa – już wprowadzono Bankową Opłatę Inwestycyjną, która w połowie ma być płacona przez centralę, a w połowie przez samorządy. BOI to łączna suma wydatków CBT w danym miesiącu, która musi być zwrócona z obiegu.

Przesuwamy granice!

Milion sto czterdzieści dwa tysiące mieszkańców liczy nowe-stare miasto w Gubernatorstwie Dalmencji – Ossen.  Gerant Dalmencji Hans oraz Shacho Zongyi Tomasz Sokołowicz doszli do porozumienia w sprawie przywrócenia granic Dalmencji sprzed powstania Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu. Nieścisłość zauważył pierwszy Tomasz Sokołowicz i po krótkiej dyskusji obaj zarządcy gubernatorstw doszli do wniosku, że granicę należy przesunąć. W ten sposób Gubernatorstwo Dalmencji po ponad dwóch latach wraca do swoich granic sprzed RSiT.  Po zamianach na mapach po dalmenckiej stronie znajduje się także miasto Marcelburg.  W ramach rekompensaty w Zongyi utworzono miasto Sendai. Warto także zauważyć, że w Zongyi wprowadzono nowe nazwy miejscowości, tak by brzmiały bardzo orientalnie.

I to na razie na tyle. Życzymy udanych wakacji!

Reklamy
Categories: Trizondal | Tagi: | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: