Dalekosiężne inwestycje KPH

Kompania Przemysłowo-Handlowa zbuduje podstawy Nowego, Lepszego Świata?

Ponad 3 tysiące różnych zakładów produkcyjnych i usługowych na terenie całego Królestwa Trizondalu jakiś czas temu Kompanię Przemysłowo-Handlową, której siedziba znajduje się w Rotterze (zgodnie z poprzednimi wyborami do Izby Wielkiej, najbardziej ludnym pod względem zamieszkania obywateli mieście Trizondalu).  KPH (w niektórych państwach zapisywana też KP-H) powstała by nadzorować współpracę międzynarodową w gospodarce i wspierać władze Królestwa Trizondalu.  De facto jednak Kompania to jedyny w Trizondalu podmiot gospodarczy działający poza granicami kraju.  Po projekcie wymiany dóbr (paliw na stal) z Mikrosławią wydawać by się mogło, że ta inicjatywa zamrze. Wcale tak jednak nie jest!

Dziś – 26 czerwca ruszyły dwa wielkie międzynarodowe projekty w ramach działania Kompani Przemysłowo-Handlowej. Można rzec, że są to projekty przełomowe nie tylko dla samej Kompani, a także dla całego świata wirtualnego.  Nigdy wcześniej bowiem tak duże zrzeszenie przedsiębiorstw jednego państwa nie współpracowało z władzami samorządowymi, czy nawet centralnymi innego państwa. Mowa oczywiście o projekcie budowy gorzelni w ogarniętej kryzysem alkoholowym Zjednoczonej Federacji Mikrosławii oraz o budowie Zakładu Gazyfikacji Węgla w Księstwie Sarmacji, w Eltdorfie. Obydwa projekty są bezprecedensowe z różnych jednak przyczyn. Budowa gorzelni to pierwsza umowa KPH z państwem, zaś budowa Zakładu Gazyfikacji Węgla to pierwszy projekt, w którym użyte zostaną najnowsze technologie z Ośrodka Badań Naukowych przy Hucie im. Współtwórców w Petropolis (Dalmencja), które do niedawna były jedynie laboratoryjnymi wynalazkami.

Pomysł na budowę gorzelni wyszedł ze strony Juana Samira – Skrijata Mikrosławii -, który w zamian proponował stworzenie elektrowni zimnej fuzji w Pięciopolsce. Niestety lokalna społeczność do dziś nie podjęła decyzji, czy takiej elektrowni chce.   Jak już wspomnieliśmy sama idea narodziła się z powodu wielkiego kryzysu alkoholowego w ZFM. Od jakiegoś czasu w Mikrosławii brakuje śliwowicy – narodowego trunku mieszkańców tegoż państwa i na gwałt potrzeba nowych zakładów produkcyjnych.  Budowniczy z Dalmencji i innych regionów Trizondalu bez dłuższego namawiania zgodzili się w liczbie 3 tys. wyruszyć do zaprzyjaźnionego państwa.  Budowa potrwa tylko 14 dni realnych, a już dziś do ZFM przybyło 1500 robotników. Poza budynkiem gorzelni ma powstać także osiedle mieszkaniowe i droga dojazdowa. W ramach zapłaty ZFM zobowiązało się wybudować Centrum Współpracy, które ma stać się ośrodkiem łączącym mieszkańców ZFM z Trizondalczykami.

Projekt Teutoński (Sarmacja) chociaż nie zapewni Kompanii żadnych wymiernych korzyści materialnych już teraz, to jest inwestycją w przyszłość nie tylko zrzeszenia, ale całej nauki i techniki! Zakład Gazyfikacji Węgla to pierwszy taki zakład w świeci wirtualnym. Nowoczesna technologia pozwala z węgla (na podstawie złożonych reakcji chemicznych) wytwarzać wodór przy zerowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery, gdyż ten, zgodnie z założeniami projektu, trafi wprost pod ziemie na głębokość 2 tys. metrów.  Do funkcjonowania takiego Zakładu potrzeba było kilkudziesięciu miesięcy ciężkiej pracy w OBN przy Hucie im. Współtwórców. KPH dzięki projektowi będzie mogła sprawdzić, jak cały wynalazek działa w praktyce i go jeszcze udoskonalić. Warto dodać, że projekt jest także reklamą zrzeszenia w Sarmacji.

Reklamy
Categories: Inne | Tagi: | 1 komentarz

Zobacz wpisy

One thought on “Dalekosiężne inwestycje KPH

  1. Jak zwykle dobra i obiektywna publicystyka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: