Plan: ewakuacja

23 sierpnia 2011 roku powołano kolejny w Królestwie Trizondalu rząd, premierem został wybrany przez Naród Raffo Volfie (później Rafał Sokołowicz), zaś ministrem spraw wewnętrznych Ferenc von Landsberg,  ministrem kultury Adrian Trydencki, a ministrem promocji  John van Barlah. Nowy gabinet miał być miłą odmianą po nieudanych rządach Ferenca von Landsberga oraz bardzo krótkim premierowaniu przyszłego Króla Trizondalu – Tomasza Sokołowicza.   Społeczeństwo Królestwa, państwa jeszcze niedawno cieszącego się większością aktywnością niż większość innych mikronacji było pełne nadziei i wiary, nawet odejścia kilku osób nie naruszyły, wydawałoby się stabilnych fundamentów, frontu odnowy. Potwierdzają to świetnie wyniki wyborów Izby Wielkiej oraz jej zapał do zmiany prawodawstwa, na podstawie którego przed sądem stanął Ferenc von Landsberg, a który sam przegrał sprawę przeciwko państwu.

Podczas nowej kadencji rządu i parlamentu pojawiły się nawet „afery” personalne.  Pierwszą rozpoczął Krzysztof Miśkiewicz, który został odwołany z funkcji ministra kultury, a decyzji mu tej nie przekazano drogą prywatną, a od razu ogłoszono na forum – jak utrzymuje.  Kolejną „aferę” wzniecił Michał Misiol, który zaczął usilnie krytykować nowo-powstały rząd za brak efektów. Jak twierdzili członkowie rządu to tylko dlatego, że sam chciał pełnić funkcję ministra spraw wewnętrznych. Misiol wszedł także w konflikt z ministrem promocji. Doszło do tego, że JKM Tomasz I urządził na forum ankietę, czy Misiolowi należy się 3-dniowy ban  (ciekawe, czy ankieta była tylko tak…). Ostatecznie doszło do przeprosin.  Mimo początkowych zawirowań najwierniej swą funkcję sprawuje minister kultury Adrian Trydencki, który zgodnie z obietnicą, nie rzuca nowymi, niesamowitym inicjatywami, a prowadzi już istniejące.

W gabinetach rządowych został jednak przygotowany nowy plan rozwoju Królestwa Trizondalu, plan: ewakuacja.  Ze względu na sytuację w Królestwie Trizondalu (spadek aktywności) odeszli bracia von Landsbergowie: Ferenc i Szymon. W ten sposób na rynku Królestwa nie ma już Mordasu, który był jednym z ciekawszych tytułów prasowych. Minister von Landsbergen mimo usilnej krytyki na istniejące prawodawstwo i działanie państwa nie doprowadził niestety do żadnych zmian na lepsze.  Wczoraj drugą część planu: ewakuacja rozpoczął Premier Królestwa Trizondalu – Rafał Sokołowicz oddając tymczasowo kierownictwo nad rządem JKW Marcinowi I  i ogłaszając, że potrzebuje odpoczynku.

Plan ratunkowy przygotowuje podobno Adrian Trydencki, który mówi o potrzebie zmiany konstytucji i podobnież skończył już jej pierwszy rozdział.  Pozytywne sygnały idą też z Gubernatorstwa Dalmencji, gdzie odbywają się dożynki. Obywatelem honorowym Królestwa Trizondalu został Cysosz Zenek.  Wciąż aktywnie działa Galeria Brutalizmu. Czy Królestwo Trizondalu przebuduje swoje struktury tak by wrócić na salony, czy jednak pozostanie na obecnym poziomie. Problem Królestwa jest o tyle istotny, że jeszcze do niedawna był to tygrys aktywności, tygrys inicjatyw w v-świecie, a dziś  ani jednego ani drugiego już nie widać zbyt wyraźnie. Czy jest to chwilowe załamanie, czy tygrys zasnął już na zawsze?

Reklamy
Categories: RSiT | Tagi: , , , , | 6 Komentarzy

Zobacz wpisy

6 thoughts on “Plan: ewakuacja

 1. Cysosz Zenek

  Pażywium uwidiam.
  Cieszę się, że forma Ci nie spadła.

 2. Edward Stricktson

  Przykładowe ZSKHiW potrafi się bardziej zebrać do kupy bez jakiś tam uraz czy dumy i działać razem. KT to typowy przykład indywidualizmu wśród obywateli dlatego tak się dzieje 🙂

 3. Markus Vilander

  Najlepszy artykuł jaki czytałem. Ktoś tu zapomniał, że nie można być wciąż na szczytach. Trizondal musi kiedyś upaść, im wcześniej tym lepiej, bo moje oczy mają dosyć tego pysznienia się o byle łajno…

 4. Marcin Sokołowicz

  Przygadał kocioł garnkowi, Panie Vilander. 😉

 5. Podoba mi się to – mówi się o odchodzących obywatelach, a potem „pozytywne wieści idą też z Dalmencji”. Fajny kontekst.

 6. Mówi się o planie ratunkowym A. Trydenckiego Potockiego i dodaje o pozytywnych wieściach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: