Czas refleksji

Co dalej? Pytanie, które w głowach Trizondalczyków pojawia się już od bardzo dawno jest coraz bliżej rozwiązania. Oto bowiem niemal rok po powstaniu niepodległego Królestwa Trizondalu obraz społeczeństwa tego państwa jest równie kiepski jak obraz całego aparatu państwowego. Jest to o tyle stan niezrozumiały, że obywatele Trizondalu to najczęściej jednostki wybitne i rozpoznawalne w v-świecie. Mimo tego, a może właśnie dlatego od  dłuższego już czasu nie udaje się wypracować odpowiedniego systemu działania władz i społeczeństwa.  Ostatnia reforma władzy ustawodawczej nie przyniosła nic nowego, za wyjątkiem faktu, że z racji niedziałania parlamentu król wprowadził stan nadzwyczajny zawieszając go po prostu. Zwołał także specjalne zebranie komisji reform i rządu. Padła także zapowiedź zmiany konstytucji.

Dzisiaj wysunięto natomiast całkiem inny pomysł, który ma być spełnieniem oczekiwań wielu obywateli, wyrażonych najlepiej słowami Zenka Cysosza:

 Przebudować system trzeba całkowicie. Uprościć, posprzątać, odmalować.

Zaproponowano by znieść wszystkie obecnie obowiązujące akty prawne i tymczasowo zastąpić je jednym zbiorczym Kodeksem Podstawowym, który uregulowałby podstawowe sposoby działania organów państwa i wprowadził Radę Stanu, jako coś w rodzaju konstytuanty na okres tworzenia nowych, stabilnych filarów Trizondalu. Projekt zawarł w sobie także element niezmiernie często postulowany przez pewną grupę obywateli Trizondalu, by zlikwidować federację.   W śród pewnych środowisk zrodziły się też pomysły znacznie bardziej skrajnej federacji, jednak pomysły te są nie tylko, że politycznie mało realistyczne to także niepożądane, gdyż niemożliwe do realizacji. W Trizondalu jest obecnie 18 obywateli  i przy 4 samorządach niemożliwe jest by wszystkie funkcjonowały bardzo aktywnie.

Jednak ostatecznie nie można przewidzieć, który projekt jest w stanie zdobyć poparcie społeczne obywateli Trizondalu. Dlaczego?  Społeczeństwo jest od prawie roku bardzo podzielone. Wciąż jest żywa pamięć o RSiT i ówczesnych dobrych czasach, które nieodwołalnie skończyły się wraz z przekształceniem RSiT w Trizondal. Raczej nieprawdopodobne wydaje się by powrócono jeszcze kiedyś do idei odrodzenia RSiT to mimo wszystko zawsze będzie ona już, dla niektórych, lepszą poprzedniczką Królestwa. A w związku z tym krytyka z ich strony, także nieuzasadniona, będzie nie do uniknięcia. A jak wiadomo krytykowanie każdego ruchu zniechęca do dalszych działań, zastój budzi natomiast jeszcze większą krytykę i ostatecznie koło się zamyka.

Niewątpliwym sukcesem społecznym jest ustalenie, że  ustrój monarchistyczny pozostanie fundamentem obecnego Trizondalu. Jednak  brak jakichkolwiek dalszych wspólnych ustaleń prowadzi do spadku aktywności i niezbyt ciekawego stanu ogólnego. Mimo tak nieciekawej sytuacji politycznej wciąż istnieje na bardzo wysokim poziomie zarówno sport jak i kultura,  które są suwerenami niepodległości i tożsamości Narodu Trizondalskiego.  Trzymamy kciuki oby czas świąt, jako czas duchowej refleksji przyczynił się do poprawy życia społecznego w Królestwie!

 

***

Redakcja Gazety Górniczej chciała przeprosić za przerwę w wydawaniu artykułów, niestety powodem były poważne problemy techniczne.  Naszym Czytelnikom życzymy udanych, spokojnych i radosnych świąt!

(-) Redakcja

Reklamy
Categories: Pędzący pociąg, Trizondal | Tagi: | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: