Już w środę w Pięciogrodzie!

4 wielkie i nowoczesne stadiony w Meridzie, Trizopolis, Rotterze i Pięciogrodzie, każdy z nich jest w stanie pomieścić do 45 tys. kibiców, a Stadion Narodowy nawet 60 tys! Wszystkie te kolosalne budowle powstały w związku z v-mundialem w zeszłym roku organizowanym jeszcze przez Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu.  Reprezentacja Trizondalczyków, Pięciopolan i Sclavińczyków nie stanęła jednak na podium, nawet zaraz za nim – choć było blisko.  3 miejsce zajęliśmy w I edycji V-mundialu, także organizowanej w naszym kraju, w roku 2007. 2 edycje temu w Al Rajn zajęliśmy miejsce zaraz za podium – 4. Nasza kadra znajduje się w górnej części tabeli, jeśli chodzi o umiejętności. Jednak do pierwszego miejsca – Neopolis sporo nam brakuje, w tym miejscu warto zauważyć, że MUP zamierza tę reprezentację wykluczyć, bo państwo takie choć ma silną reprezentację nie istnieje od dawna.  Do najbliższych mistrzostw Polina w piłce nożnej jeszcze przynajmniej cały miesiąc, a tymczasem kadra ostatni mecz grała 12 maja z Księstwem Sarmacji. Wówczas 3:2 wygrali Sarmaci dzięki decydującej bramce ich napastnika w 86 minucie.

Tymczasem 6 czerwca do skutku doszło założenie Pięciopolskiego Związku Piłki Nożnej. 10 dni powołano pierwszą od kilku lat kadrę narodową Pięciopolan, którą trenuje Ozzy Washburn, wszystko już za zgodą Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. To właśnie w dużej mierze  piłce nożnej Pięciopolska zawdzięcza obecnie wzrost aktywności. Jest to nowa drużyna, a więc jej umiejętności są najniższe ze wszystkich reprezentacji v-świata. Choć kadra Pięciopolski to w większości Pięciopolanie, to miłym akcentem jest fakt, że grają w niej 2 gracze mający dalmeńskie korzenie:  Sebastian Smosarski oraz Edward Brozyniak.  A pierwszy mecz w historii reprezentacja VRP zagra przeciwko Trizondalowi! Będzie to zdecydowanie spotkanie wszech-czasów.

Już za dwa dni, 20 czerwca na Stadionie im. Związku Pięciopolskiego o godzinie 20:00 rozlegnie się pierwszy gwizdek meczu sędziowanego przez Offsajeda.  Chociaż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na Trizondal jako zwycięzcę spotkania, to jak to w piłce – wynik nie jest do końca pewny. Jednak znacznie ważniejszy jest tutaj aspekt pozasportowy spotkania. Nagle Trizondalczycy mają dwie reprezentacje,w prawdzie jedna jest stricte pięciopolska, ale przez tak długi okres wspólnego działania (już 3 lata), który Trizondalczyk nie czuje sentymentu do Pięciopolski, a w drugą stronę, który Pięciopolanin nie uznaje się członkiem społeczności trizondalskiej? Ten podział z jednej strony raczej nie pozwoli na pełne rozwinięcie banerów kibicowskich, ale z drugiej żadna ze stron nie będzie przegrana tak naprawdę.

Mecz będzie wydarzeniem sportowym miesiąca. Już teraz zarezerwowano wszystkie miejsca na pociąg osobowy Os 004 Książęcy, który w stolicy Pięciopolski jest już o 18:00.  Całe spotkanie opisze Gazeta Górnicza.  Trzymajmy więc kciuki za naszych

***

wer. wsch: Już v śrotyn v Byyncyokrotsye!

4 vyelgye y novocsezne zdatyoni v Merytsye, Drysobolyz, Rodderse y Byyncyokrotsye, gażti s nych jezd v zdanye bomyeścyć to 45 diz. gypycóv, a Zdatyon Narotovi naved 60 diz! Vzsizdgye de golozalne putovle bovzdałi v svyąsgu s w-muntyalem v sezsłim rogu orkanysovanim jezscse brses Rsecsbozbolydą Zclawynyy y Narotu. Rebresendacja Drysontalcsigóv, Byyncyobolan y Zclawyńcsigóv nye zdanynła jetnag na botyum, naved saras sa nym – choć piło plyzgo. 3 myejzce sajynlyśmi v Y eticjy W-muntyalu, dagże orkanysovanej v nazsim graju, v rogu 2007. 2 eticje demu v Al Rajn sajynlyśmi myejzce saras sa botyum – 4. Nazsa gatra snajtuje zyyn v kórnej csynścy dapely, jeśly chotsy o umyejyndnoścy. Jetnag to byervzseko myejzca – Neobolyz zboro nam praguje, v dim myejzcu vardo sauvażić, że MUB samyersa dyn rebresendacjyn viglucsić, po bańzdvo dagye choć ma zylną rebresendacjyn nye yzdnyeje ot tavna. To najplyżzsich myzdrsozdv Bolyna v byłce nożnej jezscse brsinajmnyej całi myezyąc, a dimcsazem gatra ozdadny mecs krała 12 maja s Gzyynzdvem Zarmacjy. Vóvcsaz 3:2 vikraly Zarmacy tsyyngy tecitującej pramce ych nabazdnyga v 86 mynucye.

Dimcsazem 6 cservca to zgudgu tozsło sałożenye Byyncyobolzgyeko Svyąsgu Byłgy Nożnej. 10 tny bovołano byervzsą ot gylgu lad gatryn narotovą Byyncyobolan, gdórą drenuje Ossi Vazhpurn, vzsizdgo już sa skotą Mygrośvyadovej Unyy Byłgarzgyej. Do vłaśnye v tużej myerse byłce nożnej Byyncyobolzga savtsyyncsa opecnye vsrozd agdivnoścy. Jezd do nova trużina, a vyync jej umyejyndnoścy zą najnyżzse se vzsizdgych rebresendacjy w-śvyada. Choć gatra Byyncyobolzgy do v vyyngzsoścy Byyncyobolanye, do myłim agcendem jezd fagd, że krają v nyej 2 kracse mająci talmeńzgye gorsenye: Zepazdyan Zmozarzgy oras Etvart Prosinyag. A byervzsi mecs v hyzdoryy rebresendacja WRB sakra brsecyvgo Drysontalovy! Pyntsye do stecitovanye zbodganye vzsech-csazóv.

Już sa tva tny, 20 cservca na Zdatyonye ym. Svyąsgu Byyncyobolzgyeko o kotsynye 20:00 rosleknye zyyn byervzsi kvysteg mecsu zyntsyovaneko brses Offzajeta. Chocyaż vzsizdgye snagy na nyepye y syemy vzgasują na Drysontal jago svicyynscyn zbodganya, do jag do v byłce – vinyg nye jezd to gońca bevni. Jetnag snacsnye vażnyejzsi jezd dudaj azbegd bosazbordovi zbodganya. Nakle Drysontalcsici mają tvye rebresendacje,v bravtsye jetna jezd zdrycde byyncyobolzga, ale brses dag tłuky ogrez vzbólneko tsyałanya (już 3 lada), gdóri Drysontalcsig nye csuje zendimendu to Byyncyobolzgy, a v truką zdronyn, gdóri Byyncyobolanyn nye usnaje zyyn csłongyem zbołecsnoścy drysontalzgyej? Den botsyał s jetnej zdroni racsej nye bosvoly na bełne rosvynyyncye paneróv gypycovzgych, ale s trukyej żatna se zdron nye pyntsye brsekrana dag nabravtyn.

Mecs pyntsye vitarsenyem zbordovim myezyąca. Już deras sareservovano vzsizdgye myejzca na bocyąk ozopovi Oz 004 Gzyążynci, gdóri v zdolyci Byyncyobolzgy jezd już o 18:00. Całe zbodganye obyzse Kaseda Kórnycsa. Drsimajmi vyęc gcyugy sa nazsich!

Reklamy
Categories: Trizondal | Tagi: | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: