Wieści z Sarmacji

Szanowni czytelnicy Gazety Górniczej

Serdecznie witam was wszystkich. Jak szumnie rozpowiedzieliśmy rozpoczynamy współpracę Gazety Górniczej z Pulsem Sarmatów. W ramach tej współpracy jak już wcześniej mówiliśmy powstanie szereg artykułów, które będą mówić o tym co się dzieje w Sarmacji i o tym właśnie będzie artykuł, a więc zapraszam do czytania i przyjemnej lektury życzę.

WYBORY NADCIĄGAJĄ

Wybory w Księstwie Sarmacji już niebawem. Książe Piotr II Grzegorz ogłosił termin wyborów, który przypada na dnie 29 lipca – 31 lipca. Czy trójkoalicja nadal będzie rządzić ? Kanclerz Grigorij Ronnie-Karakachanow najgorzej wypada ze wszystkich w zestawieniu. Niestety Sarmaci uważają, że Kanclerz prawie całą kadencję nic nie robił co akurat jest prawdą. Nie było go przez prawie półtora miesiąca. A co z pozostałymy ? Sugeruje się, że będzie koalicja wyborcza Parti Pracy z Sarmacką Konfederacją Roalistyczną, która być może by miała szansę wygrać. Sporą przewagę ma Front Ludowo-Monarchistyczny. Ale komu Sarmaci zaufają. Dowiemy się wkrótce.

PIOTR II GRZEGORZ WYDAŁ AKT ŁASKI

Po przyznaniu się Andrzeja Swarzewskiego do działania na rzecz szkody Księstwa Sarmacji w postaci współpracy z obcym państwem w/w osobnik przyznał się do winy i wyraził swoje ubolewanie. Po wielu rozmowach najprawdopodobniej na najwyższych stołkach Piotr II Grzegorz wydał prawo łaski. Andrzej Swarzewski został uniewinniony, jego majątek został przekazany na rzecz państwa czyli został z „czystą kartą”. To jak z niej skorzysta zależy tylko od niego. My życzymy mu jedynie powodzenia !

CO NOWEGO W BARIDASIE ?

Baridas ostatnimi tygodniami przeżywa oblężenie. W ub. tygodniu w Almerze – stolicy Królestwa Baridasu było 20 mieszkańców. W swojej historii te miasto nigdy tak wielu mieszkańców nie posiadało. Oprócz tego w ub. tygodniu kilka wydarzeń miało miejsce. Wśród nich należy wymienić min. nabór na asystentów urzedników. Stanowiska bardzo ważne ze względu na to iż urzędnicy pełnią inne ważne funkcje w Księstwie przez co są bardzo ograniczeni czasowo. Pojawiła się propozycja utworzenia Gwardii Królewskiej, która miałaby funkcjonować na mapie. Należy również wspomnieć o pierwszej sarmatnicy Regenta Baridasu Markusa Arped – Iwanowicza.

MENTORZY POSZUKIWANI

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Obywatelskich Simon Ville ogłosił nabór na mentorów. Mentorzy wg. Ministerstwa mieliby opiekować się nowymi mieszkańcami i być ich „prywatnymi przewodnikami” w Księstwie Sarmacji. Mieliby przejąć stery takiego rodzica, któryby wszystko pokazał od początku. Czy pomysł wypali ? Okaże się niebawem. My trzymamy za to jak najbardziej kciuki.

To koniec 1 wydania „Wieści z Sarmacji” . Przed nami kolejne wydania. A teraz życzymy jak najlepszego tygodnia.

***

j. wschodni: Vyeścy s Zarmacjy

 

Zsanovny csidelnyci Kasedi Kórnycsej

 

Zertecsnye vydam vaz vzsizdgych. Jag zsumnye rosbovyetsyelyśmi rosbocsinami vzbółbracyn Kasedi Kórnycsej s Bulzem Zarmadóv. V ramach dej vzbółbraci jag już vcseśnyej móvylyśmi bovzdanye zserek ardigułóv, gdóre pyntą móvyć o dim co zyyn tsyeje v Zarmacjy y o dim vłaśnye pyntsye ardiguł, a vyync sabrazsam to csidanya y brsijemnej legduri żicsyn.

VIPORI NATCYĄKAJĄ

Vipori v Gzyynzdvye Zarmacjy już nyepavem. Gzyąże Byodr YY Krsekors okłozył dermyn viporóv, gdóri brsibata na tnye 29 lybca – 31 lybca. Csi drójgoalycja natal pyntsye rsątsyć ? Ganclers Krykoryj Ronnye-Garagachanov najkorsej vibata se vzsizdgych v sezdavyenyu. Nyezdedi Zarmacy uvażają, że Ganclers bravye całą gatencjyn nyc nye ropył co agurad jezd bravtą. Nye piło ko brses bravye bółdora myezyąca. A co s bosozdałimi ? Zukeruje zyyn, że pyntsye goalycja viporcsa Bardy Braci s Zarmacgą Gonfeteracją Roalyzdicsną, gdóra pić może pi myała zsanzyn vikrać. Zborą brsevakyn ma Frond Lutovo-Monarchyzdicsni. Ale gomu Zarmacy saufają. Tovyemi zyyn vgródce.

BYODR YY KRSEKORS VITAŁ AGD ŁAZGY

Bo brsisnanyu zyyn Antrseja Zvarsevzgyeko to tsyałanya na rsecs zsgoti Gzyynzdva Zarmacjy v bozdacy vzbółbraci s opcim bańzdvem v/v ozopnyg brsisnał zyyn to vyni y virasył zvoje upolevanye. Bo vyelu rosmovach najbravtobotopnyej na najviżzsich zdołgach Byodr YY Krsekors vitał bravo łazgy. Antrsej Zvarsevzgy sozdał unyevynnyoni, jeko majądeg sozdał brsegasani na rsecs bańzdva csily sozdał s „csizdą gardą”. Do jag s nyej zgorsizda sależi dilgo ot nyeko. Mi żicsimi mu jetinye bovotsenya !

CO NOVEKO V PARYTAZYE ?

Parytaz ozdadnymy dikotnyamy brseżiva oplynżenye. V up. dikotnyu v Almerse – zdolyci Grólezdva Parytazu piło 20 myezsgańcóv. V zvojej hyzdoryy de myazdo nykti dag vyelu myezsgańcóv nye bozyatało. Obrócs deko v up. dikotnyu gylga vitarseń myało myejzce. Vśrót nych należi vimyenyć myn. napór na azizdendóv ursetnygóv. Zdanovyzga partso vażne se vsklyntu na do yż ursyntnyci bełnyą ynne vażne fungcje v Gzyynzdvye brses co zą partso okranycseny csazovo. Bojavyła zyyn brobosicja udvorsenya Kvartyy Grólevzgyej, gdóra myałapi fungcjonovać na mabye. Należi róvnyeż vzbomnyeć o byervzsej zarmadnyci Rekenda Parytazu Marguza Arbet – Yvanovycsa.

MENDORSI BOZSUGYVANY

Zegredars Zdanu v Mynyzderzdvye Zbrav Opivadelzgych Zymon Wylle okłozył napór na mendoróv. Mendorsi vk. Mynyzderzdva myelypi obyegovać zyyn novimy myezsgańcamy y pić ych „brivadnimy brsevotnygamy” v Gzyynzdvye Zarmacjy. Myelypi brsejąć zderi dagyeko rotsyca, gdóripi vzsizdgo bogasał ot bocsądgu. Csi bomizł vibaly ? Ogaże zyyn nyepavem. Mi drsimami sa do jag najpartsyej gcyugy.

 

Do gonyec 1 vitanya „Vyeścy s Zarmacjy” . Brset namy golejne vitanya. A deras żicsimi jag najlebzseko dikotnya.

Reklamy
Categories: Inne | Tagi: | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: