Dowodzik i adres nowej firmy proszę!

Już niedługo o coś takiego możne poprosić nas administrator zakładający dział dla nowego przedsiębiorstwa. A wszystko przez, albo dzięki (jak kto woli) Pierwszemu Zastępcy – Danielowi Saryoniemu, który zdecydował się dokończyć kadencję prezydenta Dąbskiego (który to zrezygnował z pełnienia funkcji). Mimo początkowej małej aktywności na urzędzie, obecnie Saryoni pełni funkcję dyrygenta. Jak do tej pory w Dzienniku Praw zagrano utwór o dowodach osobistych potrzebnych podczas wyborów, ale to była tylko wersja demonstracyjna. Pełną wersją przepisów dotyczących siedzib firm, organizacji i mediów możemy się raczyć od wczoraj. Brakuje jedynie rozporządzenia regulującego, ale na to przewidziano trochę czasu. Nie mniej coś się dzieje i to coś jest bardzo istotne dla większości mieszkańców, a już na pewno dla wszystkich obywateli.

To jednak nie koniec nowości. Półtorej roku temu padł pomysł zorganizowania sporej imprezy międzynarodowej przez Trizondal i przez 18 miesięcy pomysł dojrzał do realizacji! Teraz rozpoczęła się jego realizacja, a skutki zobaczymy już niedługo wszyscy.  Równocześnie Trizondalczycy utyskując na poziom organizacji obecnego v-mundialu rozmyślają o XI mistrzostwach piłki nożnej v-świata na boiskach w Trizopolis, Rotterze, Pięciogrodzie, Meridzie. Są to jednak dalekie plany. W tym czasie nasi przedstawiciele reprezentują nas na Kongresie Wiedeńskim w Austro-Węgrzech.  A wracając jeszcze do piłki nożnej, to nie ma wśród Trizondalczyków ani jednego, który zrozumiałby ostatatnie wydarzenia w MUP. Sytuacji w OPM nie trzeba za to ani rozumieć ani obserwować, bo ta nie działa.

Nie ma więc zbyt wielu bodźców z zagranicy by nas pobudzić.  Ale z drugiej strony, nasze własne siły wystarczą nam by działać na przyzwoitym poziomie. Kolejna edycja rankingu regionów pokazuje, że we wszystkich częściach kraju zanotowano jakiś wzrost i rozwój.  Rozgrywki ligowe są tym razem tak ciekawe jak jeszcze nigdy. W tym miejscu trzeba wspomnieć, że wspierany przez Górniczą HKS Nowy Oranienburg spadł z pozycji lidera I. ligi na drugie miejsce.  Miejmy nadzieje, że jak najszybciej odrobi te 3 pkt. straty!  Ale przecież przed nami jeszcze nie wszystko zrobione, wciąż czeka na nas tysiące spraw do dokończenia. I wierzę, że je dokończymy już niedługo, no ale wtedy pojawią się kolejne tysiące nowych spraw, wyzwań i problemów.

Tak na koniec tego wywodu, możemy chyba już oficjalnie, propagandowo, ogłosić, że Trizondal zakończył pomyślnie proces informatyzacji kraju, który trwał nieprzerwanie od roku 2008. Większość z Was się zapewne zdziwi. Ale przecież całkiem niedawno powołaliśmy do życia Trizondalskie Przedsiębiorstwo Teleinformatyczne, które zajmuje się administrowaniem stron, forów i serwerów. Departament Informatyzacji odnosi do lamusa…

 

***

ver. v. jyns. vzch.: Tovotsyg y atrez novej fyrmi brozsyn!

Już nyetłuko o coś dagyeko możne bobrozyć naz atmynyzdrador sagłatająci tsyał tla noveko brsetzyynpyorzdva. A vzsizdgo brses, alpo tsyyngy (jag gdo voly) Byervzsemu Sazdynbci – Tanyelovy Zarionyemu, gdóri stecitovał zyyn togońcsić gatencjyn bresitenda Tąpzgyeko (gdóri do sresiknovał s bełnyenya fungcjy). Mymo bocsądgovej małej agdivnoścy na ursyntsye, opecnye Zariony bełny fungcjyn tirikenda. Jag to dej bori v Tsyennygu Brav sakrano udvór o tovotach ozopyzdich bodrsepnich botcsaz viporóv, ale do piła dilgo verzja temonzdracijna. Bełną verzją brsebyzóv todicsącich zyetsyp fyrm, orkanysacjy y metyóv możemi zyyn racsić ot vcsoraj. Praguje jetinye rosborsątsenya rekulująceko, ale na do brsevytsyano drochyn csazu. Nye mnyej coś zyyn tsyeje y do coś jezd partso yzdodne tla vyyngzsoścy myezsgańcóv, a już na bevno tla vzsizdgych opivadely.

Do jetnag nye gonyec novoścy. Bółdorej rogu demu batł bomizł sorkanysovanya zborej ymbresi myyntsinarotovej brses Drysontal y brses 18 myezyynci bomizł tojrsał to realysacjy! Deras rosbocsynła zyyn jeko realysacja, a zgudgy sopacsimi już nyetłuko vzsizci.  Róvnocseśnye Drysontalcsici udizgując na bosyom orkanysacjy opecneko w-muntyalu rosmiślają o XY myzdrsozdvach byłgy nożnej w-śvyada na poyzgach v Drysobolyz, Rodderse, Byyncyokrotsye, Merytsye. Zą do jetnag talegye blani. V dim csazye nazy brsetzdavycyele rebresendują naz na Gonkrezye Vyeteńzgym v Auzdro-Vynkrsech.  A vracając jezscse to byłgy nożnej, do nye ma vśrót Drysontalcsigóv any jetneko, gdóri srosumyałpi ozdadadnye vitarsenya v MUB. Ziduacjy v OBM nye drsepa sa do any rosumyeć any opzervovać, po da nye tsyała.

Nye ma vyync spid vyelu potźcóv s sakranyci pi naz boputsyć.  Ale s trukyej zdroni, nazse vłazne zyłi vizdarcsą nam pi tsyałać na brsisvoydim bosyomye. Golejna eticja rangynku rekyonóv bogasuje, że ve vzsizdgych csynścyach graju sanodovano jagyś vsrozd y rosvój.  Roskrivgy lykove zą dim rasem dag cyegave jag jezscse nykti. V dim myejzcu drsepa vzbomnyeć, że vzbyerani brses Kórnycsą HGZ Novi Oranyenpurk zbatł s bosicjy lytera Y. lyky na trukye myejzce.  Myejmi natsyeje, że jag najzsipcyej otropy de 3 bgd. zdradi!  Ale brsecyeż brset namy jezscse nye vzsizdgo sropyone, vcyąż csega na naz dizyące zbrav to togońcsenya. Y vyersyn, że je togońcsimi już nyetłuko, no ale vdeti bojavyą zyyn golejne dizyące novich zbrav, visvań y broplemóv.

Dag na gonyec deko vivotu, możemi chipa już ofycjalnye, brobakantovo, okłozyć, że Drysontal sagońcsił bomiślnye brocez ynformadisacjy graju, gdóri drvał nyebrservanye ot rogu 2008. Vyyngzsość s Vaz zyyn sabevne stsyvy. Ale brsecyeż całgyem nyetavno bovołalyśmi to żicya Drysontalzgye Brsetzyynpyorzdvo Deleynformadicsne, gdóre sajmuje zyyn atmynyzdrovanyem zdron, foróv y zerveróv. Tebardamend Ynformadisacjy otnozy to lamuza…

Reklamy
Categories: Pędzący pociąg, Trizondal | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: