Odrodzenie RSiT

Zaskakującą decyzję podjął wczoraj w nocy Prezydent Trizondalu Robert Schmitz wraz z Pierwszym Zastępcą Ozzym Washburnem. Złożyli oni na Placu Konstytucyjnym projekt konstytucji przywracający do życia Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu. Warto przypomnieć, że dziś mijają 4 lata od chwili zawiązania unii między Sclavinią a Trizondalem. Początkowo mieszkańcy do propozycji podeszli bardzo sceptycznie, jednak z czasem wywiązała się na forum dyskusja, w której nie brakowała przychylnym słów i poparcia dla takiego ruchu.

Największym problemem stało się pytanie, jak uzasadnić powstanie po raz drugi RSiT, gdy Sclavinia nie jest już niepodległym państwem wirtualnym, a częścią Księstwa Sarmacji. W Trizondalu mieszka obecnie dwóch Sclavińczyków: Robert Dąbski-Hans oraz Krzysztof Hans, złożyli oni dzisiaj we wczesnych godzinach rannych oświadczenie:

„Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas spoczywa, a widząc ogromne problemy społeczne i aktywnościowe w Królestwie Sclavinii, które jest częścią Księstwa Sarmacji ogłaszamy zawiązanie się Związku Sclavińskiego na Ziemiach Zongyjskich, który to związek staje się spadkobiercą historii, tradycji i kultury sclavińskiej…”

Chwilę później Pierwszy Zastępca Ozzy Washburn mianował się na Gubernatora Zongyi i przyznał Związkowi Sclavińskiemu tereny Północnej Zongyi uznając je w akcie prawnym jako:

„tereny oddane w wieczną dzierżawę Związkowi Sclavińskiemu”.

Taką sytuację postanowili wykorzystać także Pięciopolanie, którzy wnieśli wniosek na Placu Konstytucyjnym o równe traktowanie wszystkich narodów Nowej Rzeczpospolitej. Przy czym nazwa: Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu (lub: Rzeczpospolita Trizondalu i Sclavinii) pozostanie niezmieniona ze względu na tradycję i historię. Projekt zmiany konstytucji zakłada przywrócenie drugiej stolic Trizondalu w Pięciogrodzie. Nie jest jeszcze jasne, jak wyglądać będzie sprawa z miastami sclavińskimi w Zongyi, ale Prezydent założył wzniesienie Nowego Eldoratu jako kolejnej stolicy RSiT.

Trizondalski Związek Sportowy już podjął uchwałę o przekształceniu w Związek Sportowy Rzeczpospolitej. Także sam nagłówek forum został zmieniony. Chociaż to na razie tylko projekt konstytucji, to widać, że jest już niemal pewne, że słowo stanie się ciałem. Zapowiedziano wysłanie przedstawicieli dyplomatycznych do ok. dwóch tuzinów państw, które Trizondal uznaje. Ich misją będzie poinformowanie władz tychże państw i ich społeczności o tej wielkiej przemianie nad Renem Królewskim.
Niestety na forum już zaczęli się odzywać wielcy przeciwnicy odrodzenia RSiT. Są to głównie osoby mieszkające dawniej w Królestwie Sclavinii za czasów Emila Potockiego. Notę dyplomatyczną w tonie potępienia wydał także rząd Księstwa Sarmacji wzywający do zakończenia „tej farsy„. Jak widać sytuacja nabiera rumieńców.

 

 
Redakcja informuje, że powyższy tekst jest fikcyjny. Powyższe nie miało i raczej nie będzie miało miejsca. Chodziło o przypomnienie Czytelnikom faktu istnienia RSiT.

Reklamy
Categories: RSiT | 1 komentarz

Zobacz wpisy

One thought on “Odrodzenie RSiT

  1. Ice

    Na początku się nabrałam, choć pierwszą moją myślą było: wtf?! 😉

    Tamte czasy nie wrócą, nie umiem powiedzieć jak bardzo szkoda. Cieszę się że jestem „dzieckiem” RSiT.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: