Chcemy nagradzać ludzi za ich pracę

W Trizondalu od jakiegoś czasu widać nie tylko materialną, ale i społeczną inflację. Tym razem mowa jednak będzie nie o gospodarce, a o nagradzaniu ludzi za ich pracę. Zależy nam aby każdy z nas czuł się zadowolony i doceniony za prowadzenie swoich inicjatyw czy zwykłą aktywność. Do tej pory nasz system nagradzania był raczej nierozbudowany:
1. Pensje
2. Mieszkaniec Miesiąca
3. Medal

Te 3 stopnie sprawiły, że wielu z nas osiągnęło wszystko, co osiągnąć było można. A jak wiadomo, gdy nie można już dalej zajść to się człowiek nudzi i szuka nowych wrażeń. Nie chcemy raczej zmieniać żadnego z tych punktów co do zasady, ale chcemy dodać nowe, które tak szybko się nie skończą (miejmy nadzieję). Poniżej prezentuję graficzne przedstawienie mojego pomysłu (kliknij by obrazek był większy):
Image

A słownie byłoby to tak:
Mamy kilka sposób nagradzania, nie wszystkie dostępne są z poziomu mieszkańca, dla niektórych należy mieć obywatelstwo:

  • Pensja państwowa – tak jak do tej pory, pracujesz w urzędzie, to dostajesz co miesiąc swoją pensję. Chciałbym do tego dołączyć także list z podziękowaniem.
  • Mieszkaniec Miesiąca – opcja dostępna tylko dla obywateli, osoba, która zdaniem innych się wykazała dostaje tytuł Mieszkańca Miesiąca oraz 500 mrk.
  • Pensja Obywatelska – jest to na razie luźny pomysł by za inicjatywy wskazane przez mieszkańców płacić ich prowadzącym 200 mrk miesięcznie jako wynagrodzenie. Jak nazwa wskazuje byłoby to dostępne tylko dla obywateli. Do tego także widziałbym list gratulacyjny.
  • Nagroda Prezydenta Trizondalu – jest to 4-stopniowa nagroda za rozwiązanie problemu, sprawy istotnej „tu i teraz”. Stopień pierwszy to publiczne podziękowanie w formie listu, stopień drugi to pieniądze oraz podziękowanie publiczne, stopień trzeci to mały domek wypoczynkowy lub samolot lub coś podobnego, stopień czwarty to willa/ew. duża posiadłość. Nagrodę może dostać każdy w każdym momencie. Rzecz jasna liczba tych nagród IV. stopnia będzie ograniczona i nie ma być to nagroda za całokształt, a za konkretny gest (np. uratowanie państwa przed atakiem hakerskim itp.)

Zapewne powiecie, wszystko fajnie, to zróbmy tak i „gitara”. Chcemy jednak zachować pewną realność naszych działań i przede wszystkim wartość tego co powyżej. Na same pensje państwowe miesięcznie wydamy ok. 4500 mrk, na pensje obywatelskie kolejny tysiąc. Razem z nagrodą dla MM mamy ok. 6 tysięcy. Nagroda Prezydenta Trizondalu II stopnia nie powinna być za wysoka, ale nie może być też za niska. A więc pozostanie nam miesięcznie zrównoważyć ok. 8 tys. mrk wydatków na politykę nagród.

To jednak nie koniec. W ciągu najbliższych tygodni postaram się przedstawić plan umiejscowienia państwowych ośrodków wypoczynkowych, willi i domków wczasowy, które także będą częścią nagród. Już zamówiłem o znanego wirtualnego projektanta małe samoloty, których planuję zakupić przynajmniej 5 o łącznej wartości nieprzekraczającej kolejnych 7500 mrk. Budowy także pochłoną spory kapitał. Nie jest to jednak polityka zadłużania, a inwestowania, inwestowania w kapitał ludzki.

Jestem ciekaw Waszych opinii.

 

Przedruk z Prawdy

Reklamy
Categories: Pędzący pociąg, Trizondal | Tagi: | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: