Gorące piaski na wyciągnięcie ręki!

Image

Cesarska Kolej Wąskotorowa zabierze Was w niepowtarzalną i pełną wrażeń podróż z Cerwany aż do Borka, małego miasteczka na wyspie Bór. Za jedyne 11,2 MRK (22,4 LOL) każdy ma szansę poznać najbardziej urokliwe miejsca Okręgu Ulsania w Trizondalu. Przejazd całą trasą trwa 1 godz. 20 min. Jest to ostatnia kolejka wąskotorowa w Trizondalu i jedna z nie wielu, które są używane w v-świecie (o ile w ogóle jakieś). No to siup, wybierzmy się na przejażdżę. Od piątku do niedzieli, o 11:10 z Cerwany, z peronu czwartego odjeżdża kolejka z lokomotywą węglową!

Jeszcze w latach 60-tych XX wieku wąskotorówka dowoziła ludzi do pracy zatrzymując się na aż 20 przystankach. Po reaktywacji kolejki w tym roku, także jej głównym zadaniem jest połączenie położonych na wyspie miejscowości ze stałym lądem, ale zatrzymuje się ona jedynie na 5 stacjach. CKW jest tak położona by przebiegać przez regiony rolnicze z pominięciem Mylois. W okresie letnim jest to świetny środek transportu by dostać się nad ocean i pluskać się w już ciepłej wodzie (lato w Dalmencji trwa dłużej i jest cieplejsze niż w świecie realnym).

Cerwana – miasto z tradycjami

Image
Cerwana powstała już w X wieku naszej ery, ale miastem Trizondalskim jest zaledwie od niespełna 4 dekad. Jest to przepiękne wielkie miasto, którego większa część to piękne stare kamienice, zabytyki, muzea, teatry. O dziwo nie brakuje także budynkó modernistycznych jak siedziba władz miasta.Jednym z ciekawszych budynków jest także znajdujący się w centrum Dom Wiedeński.
Odwiedź miasto: TUTAJ

Ląd – gorące piaski

Image
Kolejną ciekawszą miejscowością na trasie jest Ląd, ostatnia miejscowość na stałym lądzie. Jest to niewielka wieś, której główną atrakcją są ruiny Zamku Gogelsheima. Tak naprawdę Ląd nie może się odgonić od turystów nie z powodu tych rnuin, a z powodu przepięknej piaszczystej plaży, lasu wzdłuż wybrzeża i gorącej o tej porze roku wody. Nie zwlekaj i zawitaj w te okolice!
Zajrzyj TUTAJ!

Borek – miasto przygód

Image
Borek jest ostatnią stacją naszej podróży. Znajduje się na wyspie Bór, która razem z wyspą Rumtes tworzy archipelag Wysp Sereckich. Między dwoma wyspami nie ma stałego połączenia lądowego, kursują natomiast promy, które są sporą atrakcją turystyczną. Do lat 80 miasto i dwie wyspy znajdowały się pod okupacją tyrencką i dopiero od niedawna stanowią część Trizondalu. Ciekawym miejscem jest dawny punkt kontrolny wojsk tyrenckich za wsią Kopen.
W Borku jesteśmy o 12:34, w stronę powrotną mamy pociąg o 14:41 oraz o 18:41 prosto ze stacji w samym centrum miasteczka. W ciągu 6 godzin można więc skorzystać z przepięknych plaż trizondalskich. Jeśli nam się spodoba i przegapimy pociąg o 18:41, to następny jest o 22:11, ale do Lądu. Później trzeba już przesiąść się na autobus lub taksówkę.
Borek i okolice czekają TUTAJ!

 

Reklamy
Categories: Pędzący pociąg, Trizondal | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: