Dyktatura

W Trizondalu od ponad miesiąca panuje dyktatura. Co ciekawe jest to dyktatura bardzo dziwna, bo nie używa się w niej wcale przemocy, sił zbrojnych czy porządkowych by ten porządek i spokój utrzymać. Najdziwniejszym jest, że dyktatorem nie jest wcale człowiek, dyktatorem jest chęć stworzenia lepszego Trizondalu, lepszej zabawy dla Trizondalczyków. Podobne dyktatury panują także w innych państwach, w niektórych dopiero się rozpoczęły, w innych już się kończą, a w wielu wciąż trwają. Trizondalczycy mają teraz szansę przyjąć rozwiązania doceniające pracę innych, dające ludziom satysfakcję i co najważniejsze Trizondalczycy pracują nad tymi rozwiązaniami i dążą do tego by było coraz lepiej.

 

Wynagrodzenie Innowacyjności

Od ok. 4 lat w Trizondalu istnieje Metropolitalny Plebiscyt Aktywności, w którym wybiera się Mieszkańca Miesiąca. Celem tego było i jest docenianie osób wyróżniających się aktywnością w danym miesiącu. Teraz wszystko zmierza do tego, że Trizondalczycy będą także wybierać najciekawszą inicjatywę, której autor zostanie nagrodzony. Plan zakłada wybranie dwóch inicjatyw raz na dwa miesiące w ankiecie, w której głosować może każdy mieszkaniec Trizondalu. Wszystko to ma się nazywać Wynagrodzeniem Innowacyjności. Taka wynagrodzona osoba otrzymywać będzie przez kolejne dwa miesiące od chwili wybrania średnią pensję krajową. Także inicjatywy o mniejszym zasięgu oddziaływania będą nagradzane z programu rządowego Małe Wynagrodzenie Innowacyjności.

 

Fundusz Nagród i Dofinansowań

Aż 8 tysięcy marek w tym miesiącu zostało przekazanych na Fundusz Nagród i Dofinansowań. Jest to jak najbardziej spora, jak na warunki trizondalskie kwota. Z pieniędzy tych będą mogły być finansowane wszelkie nagrody w różnych konkursach prywatnych, społecznych i państwowych, a także pomoc prywatnym inicjatywom, organizacjom i firmom. Chociaż ustrój republikański w Trizondalu istnieje od roku 2012 to do tej pory brak było przepisów regulujących te kwestie. Dopełnieniem marzeń w tym zakresie byłoby wypracowanie sposobów szybkiego nagradzania dziennikarzy za ich pracę. W chwili obecnej to dziennikarz ma się ubiegać o pieniądze, prosić o nie. A przecież im bardziej rozwinięte są media, tym lepiej się żyje w kraju. Do tej pory jednak nie określono jeszcze priorytetów w tym zakresie. Czy to tylko okres przygotowywania zmian, czy po prostu zaniedbanie?

 

Inwestycje dla wszystkich

Osiedle letniskowe „Pięciopolanin” w Jarosławcu, miasto i port na Kukrii, projekt budowy ośrodków wypoczynkowych i posiadłości państwowych, zakup sporej floty lotniczej oraz otwartość na kolejne pomysły to główne symbole obecnej polityki inwestycyjnej Trizondalu. Inwestuje się dużo i „gęsto”. Sztandarowym projektem jest oczywiście projekt miasta-portu w Kukrii, jednak ostatnio jako wyzwanie zaczęto poczytywać zakończenie budowy osiedla letniskowego w Jarosławcu (w szeregach budowniczych pojawiła się nutka zwątpienia po akcji sabotażowej), wyzwanie to udało się zrealizować. Teraz pozostaje kwestia rozdysponowania tych domków wczasowych. Niestety sporym błędem było zlikwidowanie zimą rankingu miejscowości, co zahamowało rozwój nie tylko miejscowości, ale całych regionów. Sceptycy pytają, nie bez racji, czy nie był to aby rozwój powierzchowny?  Tutaj także istnieje potrzeba przygotowania opracowania, jak z tego problemu wyjść i to wyjść z twarzą.

 

Zachodnia turystyka

Do Trizondalu docierają ostatnio wiatry z zachodu. Kto z Was zna taki region v-świata jak Żuławy Rzeżusze? Zapewne niewielu, a Trizondalczycy od niedawna mają możliwość nawet zwiedzenia tego nadmorskiego regionu. Nie leży on wcale w Trizondalu, a w ZSKHiW. Wszystko dzięki świetnej organizacji biura turystycznego otwartego przez króla ZSKHiW w naszym kraju już jakiś czas temu. Jest to niewątpliwie jedna z lepszych dróg do poznania się wzajemnie, dla Trizondalczyków oznacza to nowy bodziec dla dobrej zabawy, a dla mieszkańców Żuław promocję. Żadna ze stron nic nie traci, a obie mają wiele do zyskania. Teraz pozostaje nam tylko czekać, jak nasze firmy zajmą się nadawaniem tam telewizji satelitarnej (a mamy przecież prawdziwe kanały z własnymi produkcjami!).

 

Sprawdzian nadejdzie

Nie jest dla polityków trizondalskich dniem sądu dzień wyborów prezydenckich. Nie wiadomo czy obecny prezydent będzie kandydował drugi raz, czy w rządzie utworzyła się jakaś siła polityczna. Mimo, że żyjemy w demokracji, są to problemy raczej obce przeciętnemu zjadaczowi chleba w Trizopolis czy w Jarosławcu. Pierwszym sprawdzianem będzie pobór podatków w lipcu, który przesądzi o efektywności polityki równoważenia wydatków, kolejnym będzie wdrożenie półautomatycznego systemu leczenia już poza testami. A o co w tym wszystkim chodzi? Zapewne nie o aktywność mierzoną w postach, a o aktywność mierzoną w poczuciu dobrej zabawy dla jak największej liczby osób…

 

 

Reklamy
Categories: Pędzący pociąg, Trizondal | 4 Komentarze

Zobacz wpisy

4 thoughts on “Dyktatura

 1. Paweł Z.

  Oczywiście, że dyktatorem w Trizondalu nie jest człowiek, tylko socjalista narzucający swoją wolę innym poprzez tzw. kompromisy społeczne, a że u Was społeczeństwo jest pewną jednolitą i ciemną masą, to owe kompromisy po prostu nie zajdą. Jedyny szczebel, na którym zajdą te kompromisy to jest to szczebel dyktatorski, czyli pomiędzy dwoma prezydentami.

  Miło popatrzyć z boku, jak Sokołowicz ulega Hansowi w dość idiotycznych sprawach bojąc się o swoją posadkę. 😛

 2. Paweł Z.

  Zamknij swoją komuszą mordę, bo aż czuć ten odór z twej gęby!

 3. Jurand Swarzewski

  A ja powiem, że się spodziewałem jakiegoś arta dotyczącego faktycznej dyktatury 😉 Ale ten też jest spoko 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: