TAI: Nowy Sekretarz Pracy i Skarbu

5 października bieżącego roku (tj. w zeszłą sobotę) Prezydent Trizondalu Ciaran van Scharfschuetze powołał na Sekretarza Pracy i Skarbu Marcela Hansa, który zastąpi na tym stanowisku dotychczas pełniącego funkcję Marcina von Bibersteina-Krasickiego. Nieznane są jeszcze szczegóły działania Departamentu pod zarządem nowego sekretarza. Wracając do prezydenckiego programu wyborczego, ze spraw ekonomicznych zapowiedział on:

Chciałbym także wraz z osobami, z którymi przyjdzie mi współpracować wprowadzić choć zalążek systemu gospodarczego, by uatrakcyjnić zabawę

Więcej szczegółów nie było znane. Nieco inaczej do kwestii ekonomicznych podchodzi Hans, który wielokrotnie na forum mówił o wzmożonej polityce inwestycyjnej. Jak do tej pory obydwaj nie wypowiadali się oficjalnie w sprawie przyszłych działań gospodarczych ze strony aparatu państwowego.

Tymczasem pierwsze ruchy Departamentu Pracy i Skarbu dotyczyły poboru podatków, który planowo powinien rozpocząć się już 1 października. Nowy okres podatkowy za miesiąc październik opóźnił się o 5 dni. Mimo to nie jest rozpatrywane przedłużenie go o tyle samo dni. Nikt w tej sprawie nie zwrócił się oficjalnie ani nieoficjalnie do organów państwowych. Dzisiaj (07.10.2013) pobrano także podatek w zwielokrotnionej wysokości (ok. 300%) od osób, które w terminie nie zapłaciły go za okres wrześniowy. Do innych bieżących decyzji Sekretarza należy także podsumowanie dochodów Budżetu Centralnego za wrzesień 2013. Okres ten zakończył się deficytem budżetowym wynoszącym ok. 14 tys. mrk. Podsumowanie i prognoza dotycząca Budżetu brzmi następująco:

mimo prognozy sierpniowej z rynku zniknęło zaledwie 13 444 MRK. Deficyt budżetowy zmalał, ale do poziomu lipcowego nie wrócimy przed grudniem. Biorąc pod uwagę aktywność na forum należy przewidywać, że w miesiącu październiku wydatki państwowe wzrosną kilkukrotnie powiększając deficyt.

Równocześnie nie do pominięcia jest fakt, że średnia pensja centralna za wrzesień jest najniższa w tym roku i wynosi niemal tyle co w grudniu 2012, bo 540 mrk.

Najbliższe dni pokażą jakie będą przyszłe plany gospodarcze rządu.

 

 

PRZEDRUK Z TAI

Reklamy
Categories: RSiT | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “TAI: Nowy Sekretarz Pracy i Skarbu

  1. 200 sposobów picia piwa

    Kampania propagandowa ruszyła na nowo 🙂 Wstyd, że nie mówi się prawdy.

  2. Oj Michale, a kiedy poza oszczerstwami zobaczymy jakieś dowody potwierdzające Twoje słowa? 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: