Pięciopolskie zwycięstwo

Jest rok 2012, maj, Ferenc Zagórski – Prezydent VRP – proponuje na forum Pięciopolski drugie podejście do utworzenia aktywnego Pięciopolskiego Związku Piłki Nożnej. Gdy reaktywował Związek, były dwie drużyny. Wkrótce PZPN dołączył do Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.  Trenerem reprezentacji został wówczas Ozzy Washburn, dodajmy, że była to najmłodsza reprezentacja w v-świecie. Pierwszy mecz reprezentacja Pięciopolski rozegrała z Trizondalem przegrywając wówczas 3:1. Już 3 dni później Pięciopolanie odnieśli zwycięstwo aż 5:0 nad Królestwem Nordii.  Dodajmy, że w rankingu umiejętności VRP zajęła ostatnie miejsce (lipiec 2012), tymczasem Trizondal ulokował się w połowie stawki.  Na początku tego roku drużyna trizondalska była trzecią pod względem umiejętności, a pięciopolska siódmą (na 15). Ostatniego dnia września Pięciopolanie stali tuż za Trizondalczykami na 6 pozycji. Na początku września rozpoczął się v-mundial. Gdy Trizondal przegrywał i remisował mecze, Pięciopolanie także remisowali, ale znacznie częściej wygrywali.  Po zwycięskim meczu z Nordią (3:1) trener Pięciopolan (niezmienny od półtorej roku) powiedział: 

 W kolejnych spotkaniach przyjdzie nam mierzyć się z o wiele silniejszymi (i to nie tylko od Nordii, ale także od nas).

Miał zdecydowanie rację. W końcu bowiem VRP trafiła na drużynę Królestwa Dreamlandu – gospodarza.  Wynik tamtego spotkania zaskoczył wszystkich, Pięciopolanie zwyciężyli. Pokonali także Al Rajn.  Finał v-mundialu odbył się więc, tak naprawdę, w grupie B, bo zarówno VRP oraz Chattycja i Shania  grały w tejże grupie.  Obie reprezentacje zmierzyły się już w 3 kolejce fazy grupowej, gdzie doszło do remisu. Finał, oczywiście, nie mógł zakończyć się remisem.  Zwyciężyła reprezentacja Chattycji i Shanii, ale dopiero w rzutach karnych 3:5. Więc czysto sportowo było to zwycięstwo przeciwnika.  W tym miejscu należy mu oczywiście pogratulować. Jednak Pięciopolska dochodząc do finału także zwyciężyła stając się drugą najlepszą drużyną piłkarską na v-globie.  To oczywiście bardzo cieszy, zwłaszcza w państwie, które organizowało już dwukrotnie tę wielką imprezę sportową.

Niestety jest też mniej pozytywny aspekt tego zwycięstwa. Wiadomo doskonale, że każda drużyna ma prawo do dwunastego zawodnika, jakim są kibice. Pięciopolska pod tym względem grała w zdecydowanym osłabieniu.  Nawet dojście do finału v-mundialu nie poprawiło tej sytuacji. Duch kibicowski w Trizondalu jest zdecydowanie słabszy niż podczas poprzedniej edycji mistrzostw mikroświata w piłce nożnej. Żalili się na to obaj trenerzy i Trizondalu, i Pięciopolski.  Może właśnie to dojście do finału przez Pięciopolskę będzie tym znakiem dla trenerów i  członków związków sportowych, że należy coś zmienić, że należy bardziej wesprzeć ten sport.

Reklamy
Categories: Trizondal | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: